AntarktytWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antarktyt, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antarktyt, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antarktyt, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antarktyt, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antarktyt, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antarktyt. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antarktyt
Genera
Kategoria Minera halogenkowy
Formua
(jednostka powtarzalna)
CaCl 2 x 6 2 O
Klasyfikacja Strunza 3.BB.30
System krysztaów Trójktny
Klasa krysztau Trapezoedryczny (32)
symbol HM : (32)
Grupa kosmiczna P321
Komórka elementarna a = 7,9, c = 3,95 [A]; Z = 1
Identyfikacja
Kolor Bezbarwny
Krysztaowy pokrój Wystpuje jako grupy krysztaów igiekowych
upliwo Idealnie na {0001}, bardzo dobrze na {1010}
Wytrwao Kruchy
Twardo w skali Mohsa 2 - 3
Poysk Szklisty
Przeroczysto Przezroczysty
rodek cikoci 1.715
Waciwoci optyczne Jednoosiowe (-)
Wspóczynnik zaamania wiata n = 1,550 n = 1,490 - 1,500
Dwójomno 8 = 0,060
Inne cechy Rozpywajcy si
Bibliografia

Antarktyt to niezwyky, szeciowodny minera chlorku wapnia o wzorze: CaCl 2 · 6H 2 O. Tworzy bezbarwne igiekowe krysztay trygonalne . Jest higroskopijny i ma niski ciar waciwy 1,715.

Jak sama nazwa wskazuje, zosta po raz pierwszy opisany w 1965 r. Jako zdarzenie na Antarktydzie, gdzie wystpuje jako krystaliczny osad z silnie zasolonej solanki w stawie Don Juan , na zachodnim kracu doliny Wright w stanie Wiktoria . Odkrycia dokonali japoscy geochemicy Tetsuya Torii i Joyo Ossaka. Zgoszono go równie z solanki w Bristol Dry Lake w Kalifornii i uwarstwionej solanki w niebieskich dziurach na wyspie North Andros na Bahamach . Zosta równie odnotowany w obrbie wtrce pynnych w kwarcu w ciaach pegmatytowych w kompleksie Bushveld w Afryce Poudniowej . Wystpuje w poczeniu z halitem , gipsem i celestynem w suchym jeziorze Kalifornii.

Podobny minera, sinjaryt , dihydrat chlorku wapnia, krystalizuje w ukadzie tetragonalnym . Hydrofilit jest obecnie zdyskredytowanym mineraem chlorku wapnia, który jest uwaany za antarktycyt lub sinjarite.

Bibliografia


Opiniones de nuestros usuarios

Karol Sikora

Artykuł o Antarktyt jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Maksymilian Kulik

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Urszula Banaś

Musiałem znaleźć coś innego na temat Antarktyt, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.