Ante JoziWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ante Jozi, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ante Jozi, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ante Jozi, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ante Jozi, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ante Jozi, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ante Jozi. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Jego Ekscelencja, Najbardziej Wielebny

Ante Jozi
Tytularny arcybiskup z Cissa
nuncjusz apostolski na Biaorusi
Arcybiskup Ante Jozi.jpg
Koció Koció Rzymsko-katolicki
Wyznaczony 2 lutego 2019 roku
Zamówienia
Wywicenie 28 czerwca 1986
przez  Ante Juri
Powicenie 16 wrzenia 2020
przez  Pietro Parolin
Dane osobowe
Urodzony ( 16.01.1967 ) 16 stycznia 1967
Narodowo chorwacki
Okrelenie rzymskokatolicki
Poprzedni post
Motto In Te Domine speravi
Herb Herb Ante Jozia
Historia wice
Ante Jozia
Historia
wicenia diakonatu
Wywicone przez Ante Juri
Data 15 grudnia 1991
wicenia kapaskie
Wywicone przez Ante Juri
Data 28 czerwca 1992
Konsekracja biskupia
Gówny konsekrator Pietro Parolin
Wspókonsekratorzy Marin Barii
Draen Kutlea
Data 16 wrzenia 2020 r
Style
Ante Jozi
Herb Ante Jozi.svg
Styl odniesienia Jego Ekscelencja
Najbardziej Wielebny
Styl mówiony Wasza Ekscelencjo
Styl religijny Arcybiskup

Ante Jozi (ur. 16 stycznia 1967) jest chorwackim praatem Kocioa katolickiego . W subie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej pracuje od 1999 roku. Cho w 2019 roku zosta mianowany nuncjuszem apostolskim i arcybiskupem tytularnym, obraenia odniesione w wypadku drogowym uniemoliwiy mu konsekracj i objcie funkcji. Jego konsekracja biskupia zostaa po raz drugi przeoona z powodu pandemii COVID-19 . Ostatecznie zosta konsekrowany 16 wrzenia 2020 r.

Biografia

Ante Jozi urodzi si 16 stycznia 1967 r. W Trilj w Chorwacji. wicenia kapaskie przyj 28 czerwca 1992 r. I zosta ksidzem diecezji Split.

Uzyska doktorat z prawa cywilnego i kanonicznego.

Aby przygotowa si do kariery dyplomatycznej, wstpi do Papieskiej Akademii Kocielnej w 1995 roku. Sub dyplomatyczn Stolicy Apostolskiej rozpocz 1 lipca 1999 roku i pracowa w nuncjaturach apostolskich w Indiach, Federacji Rosyjskiej i na Filipinach, a take przez dziesi lat w Hongkong jako szef Misji Studiów Stolicy Apostolskiej w Chinach.

Papie Franciszek mianowa Jozi arcybiskupem tytularnym Cisy i nuncjuszem apostolskim na Wybrzeu Koci Soniowej 2 lutego 2019 r. Jego konsekracja biskupia, zaplanowana na 1 maja, zostaa przeoona po tym, jak Jozi zosta ciko ranny w wypadku samochodowym w Chorwacji 7 kwietnia. Zosta wypisany ze szpitala 20 czerwca. 28 padziernika na jego miejsce zosta powoany Paolo Borgia .

Jozi odby audiencj u papiea Franciszka 22 stycznia 2020 r. I pozosta tytularnym arcybiskupem elektem. Jego wicenia biskupie zostay pierwotnie zaplanowane na 21 marca 2020 r., Ale zostay ponownie przeoone do czasu zniesienia ogranicze dotyczcych masowych zgromadze z powodu pandemii koronawirusa w latach 20192020 . Zosta mianowany nuncjuszem apostolskim na Biaorusi 21 maja 2020 r. Ostatecznie wywicony na biskupa Jozi zosta 16 wrzenia 2020 r. W Solinie w Chorwacji, a gównym konsekratorem by Kardyna Sekretarz Stanu Pietro Parolin .

Uwagi

Bibliografia

Placówki dyplomatyczne
Poprzedzony przez
Josepha Spiteriego
Nuncjusz Apostolski na Wybrzeu Koci Soniowej
(mianowany, ale nie obj stanowiska)

2 lutego 2019 - 28 padziernika 2019
Nastpca
Paolo Borgia
Poprzedzony przez
Gábor Pintér
Nuncjusz Apostolski na Biaorusi
21 maja 2020 - obecnie
Beneficjant
Tytuy Kocioa katolickiego
Poprzedzony przez
Eugene'a Nugenta
Szef Misji Studiów Stolicy Apostolskiej, Hongkong
20102019
Nastpca
Javier Herrera Corona
Poprzedzony przez
Gonzalo Alonso Calzad Guerrero
- TYTU -
arcybiskup elekt Cissa
2019 - obecnie
Beneficjant

Opiniones de nuestros usuarios

Aleksander Karczewski

To dobry artykuł dotyczący Ante Jozi. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Grazyna Kwiatkowski

Ten wpis na Ante Jozi pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Chris Baranowski

Ten artykuł o zmiennej Ante Jozi przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Slawomir Lis

Artykuł o Ante Jozi jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.