Ante KosteliWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ante Kosteli, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ante Kosteli, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ante Kosteli, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ante Kosteli, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ante Kosteli, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ante Kosteli. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ante Kosteli
Informacje osobiste
Pseudonim (y) Gipsy
Narodowo chorwacki
Urodzony ( 11.08.1938 ) 11 sierpnia 1938
Zagrzeb , Jugosawia
Alma Mater Wydzia Kinezjologii w Zagrzebiu
Zawód
  • Trener narciarstwa alpejskiego
  • trener piki rcznej
lata aktywnoci 1957 obecnie
Maonek (e) Marica Kosteli
Sport
Kraj Chorwacja
Sport
Pozycja Biegacz koa piki rcznej
(pivot, zawodnik liniowy) lub lewoskrzydowy
Klub
Teraz coaching Elias Kolega , Samuel Kolega
Osignicia i tytuy
wiatowe finay 1981-82 zdobywczyni Pucharu Zdobywców Pucharów IHF Kobiet (jako gówny trener RK Osijek )
6 zotych + 1 srebrny + 1 brzowy medal Mistrzostw wiata w narciarstwie alpejskim FIS i
4 mistrzostwa wiata w narciarstwie alpejskim FIS
(trenuje Janica i Ivica Kosteli )
Finay olimpijskie Cztery zote i sze srebrnych medali olimpijskich (trenuje Janica i Ivica Kosteli )

Ante Kosteli (ur. 11 sierpnia 1938) to byy chorwacki pikarz rczny, trener piki rcznej i narciarz . On jest najbardziej znany z coachingu swoje dzieci, chorwaccy narciarze Janica i Ivica Kostelic , który wygra alpejskie Mistrzostwa wiata Narciarskiej wierzchnie FIS Alpine World Cup and Olympic tytuy w latach 2001 i 2014. Jako trener z ZRK Osijek piki rcznej klubu zdoby 198182 IHF Puchar Zdobywców Pucharów Kobiet . Zosta uhonorowany wieloma nagrodami, w tym nagrod Chorwackiego Komitetu Olimpijskiego im. Matiji Ljubka (2001), Nagrod Pastwow im. Franjo Buara w dziedzinie sportu (2003) oraz Orderem Ksicia Branimira .

Wczesne ycie

Urodzony w Zagrzebiu Ante Kosteli uczszcza do gimnazjum w swoim rodzinnym miecie, a nastpnie ukoczy Wydzia Kinezjologii. Gra w pik rczn w kilku klubach w Chorwacji (wówczas w Jugosawii), m.in. RK Polet Zagreb, RK Mladost Zagreb, RK Zagreb , a take we Francji ( AS Cannes ). Jego pozycje zawodników to biegacz po okrgu (pivot, gracz liniowy) lub lewoskrzydowy . Jako zawodnik RK Zagreb zdoby Puchar Jugosawii w pice rcznej w 1962 roku. Aktywnie uprawia te pywanie , narciarstwo i wycigi samochodowe .

Kariera trenerska

Od 1970 do 1990, Kosteli by trenerem wielu klubów piki rcznej, w tym RK Ivani Ivani-Grad , RK Medveak Zagrzeb, RK Zagrzeb, RK Partizan Bjelovar, RK Trenjevka Zagrzeb, RK Celje , RK Osijek , RK Pelister Bitola i 1. FC Nürnberg Norymberga. . W swojej karierze trenerskiej po raz pierwszy zasyn triumfem w Pucharze Zdobywców Pucharów IHF Kobiet 198182 jako gówny trener klubu piki rcznej RK Osijek . W finale RK Osijek pokona SC Spartacus z Budapesztu w dwumeczu 54:38.

Na pocztku lat 90. zosta trenerem narciarstwa alpejskiego , zaczynajc od klubów narciarskich SK Medveak i SK Zagreb. By znany jako bardzo twardy i wymagajcy trener, dlatego czasami wdawa si w konfrontacje z innymi czonkami klubu lub rodzicami narciarzy, którzy uwaali, e wymaga zbyt wiele od swoich podopiecznych . Nastpnie przej trenowanie swoich dzieci Janica i Ivica ), którzy odnosili sukcesy na najwyszym poziomie w tym sporcie, stajc si mistrzami wiata w narciarstwie alpejskim, a take mistrzami wiata i zwycizcami olimpijskimi . Razem otrzymali cztery zote i sze srebrnych medali olimpijskich . W kwietniu 2017 roku ogoszono, e Kosteli zostanie trenerem chorwackich narciarzy alpejskich Eliasa i Samuela Kolegi .

wyrónienia i nagrody

Ante Kosteli zosta uhonorowany przez Chorwacki Komitet Olimpijski ( tum. COC , chorwacki : HOO ) nagrod Matija Ljubek , najwysz nagrod COC, przyznawan indywidualnym osobom w 2001 roku. Dwa lata póniej zosta uhonorowany tytuem Franjo Buar State Award for Sport , najwysze uznanie, jakie Republika Chorwacji przyznaje za nadzwyczajne osignicia w dziedzinie sportu w Chorwacji. W 2010 roku otrzyma Order Ksicia Branimira , przyznawany za wybitne osignicia w promowaniu stosunków midzynarodowych Chorwacji . Ponadto Chorwacki Komitet Olimpijski kilkakrotnie wybiera go trenerem roku Chorwacji (2002, 2006, 2010, 2014).

Zobacz te

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Angelika Majewski

Ten wpis na Ante Kosteli sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Irena Makowski

Bardzo ciekawy ten post o Ante Kosteli.

Agnieszka Cybulski

Podane informacje o zmiennej Ante Kosteli są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Rafa Zawadzki

To dobry artykuł dotyczący Ante Kosteli. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.