Ante PrkainWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ante Prkain, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ante Prkain, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ante Prkain, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ante Prkain, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ante Prkain, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ante Prkain. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ante Prkain
Czonek parlamentu
W biurze
30 maja 1990 - 27 stycznia 2000
Prezydent Franjo Tuman (19921999)
Vlatko Pavleti
Premier Stjepan Mesi (1990)
Josip Manoli (1990-1991)
Franjo Greguri (1991-1992)
Hrvoje arini (1992-1993)
Nikica Valenti (1993-1995)
Zlatko Matea
Dane osobowe
Urodzony ( 14.11.1953 ) 14 listopada 1953
Slavonski Brod , PR Chorwacja , Jugosawia
Partia polityczna Miroslav koro Homeland Movement (2020-obecnie)
Inne
przynalenoci polityczne
Chorwacka Unia Chrzecijasko-Demokratycznac / Chorwacka Partia Demokratyczna (19901991)
Nowa Chorwacja (19992000) Chorwacka partia praw (20112020)
Zawód Polityk
Suba wojskowa
Wierno   Chorwacja (1991) Bonia i Hercegowina (1991-1992, 1994-1995) Herceg-Bonia (1992-1994)
 
 
Oddzia / usuga Chorwackie Siy
Obronne Chorwacka Rada Obrony
Lata suby 19911995
Ranga genera brygady
Jednostka Chorwackie Siy Zbrojne
Polecenia Chorwackie Siy Zbrojne
Bitwy / wojny Chorwacka wojna o niepodlego
Wojna boniacka

Ante Prkain (ur. 14 listopada 1953 r.) To chorwacki i boniacki genera, biznesmen i prawicowy polityk.

Biografia

Prkain urodzi si w Slavonskim Brodzie , gdzie oprócz Wydziau Petrochemii w Sisaku studiowa równie na Wydziale Ekonomicznym .

W 1989 r., Jako radykalny chorwacki nacjonalista, wstpi do Chrzecijaskiej Demokratycznej Chorwackiej Partii Demokratycznej ( chorwacki : Hrvatska demokratska stranka ) i zdoby mandat na pierwszym zgromadzeniu chorwackiego parlamentu w wyborach w 1990 r. , Kiedy jego partia zostaa zjednoczona z Koalicj Porozumienie ludzi .

Pod koniec 1991 roku Prkain przeniós si do Chorwackiej Partii Praw . Wkrótce zosta jednym z jego przedstawicieli w chorwackim parlamencie , po drugiej elekcji Sabora .

W 1992 r., Kiedy wojna w Boni i Hercegowinie zaostrzya si, Prkain bra udzia jako dowódca milicji HSP Chorwackich Si Obronnych ( Hrvatske obrambene snage , HOS) w randze generaa i cile wspópracowa z rzdem Aliji Izetbegovicia . Jesieni tego samego roku by czonkiem wspólnego dowództwa Chorwackiej Rady Obrony i Armii Boni i Hercegowiny .

Po rozwizaniu HOS Prkain by dowódc obrony Posaviny jako oficer HVO.

Po powrocie do Chorwacji zacz oddala si od Dobroslava Paragi i spdzi reszt swoich dni w Sabor jako niezaleny przedstawiciel. Opuci HSP w 1995 roku.

W padzierniku 1999 roku zaoy now parti o nazwie Nowa Chorwacja ( Nova Hrvatska ) i pod jej sztandarem kandydowa na prezydenta Chorwacji. W pierwszej turze wyborów prezydenckich w Chorwacji w 2000 roku zdoby zaledwie 0,28% gosów, zajmujc 7. miejsce i odpad.

Nie osigajc wiele w wiecie polityki, Prkain zdoa pozosta w centrum uwagi, czsto wystpujc w rónych talk show i angaujc si w chorwacki przemys rozrywkowy. W 2001 roku próbowa aktorstwa i zagra rol ksidza w filmie Slow Surrender .

W 2004 roku Prkain by na krótko w centrum uwagi po tym, jak dwóch jego przyjació zaangaowao si w miejsk strzelanin w Slavonskim Brodzie z powodu konfliktu midzy nim a Mladenem Kruljacem , innym oficerem z wojny chorwackiej.

W styczniu 2009 roku Prkain zeznawa jako wiadek przed sdem w Sarajewie w sprawie zabójstwa Jozo Leutara , ówczesnego ministra spraw wewntrznych Federacji Boni i Hercegowiny w 1999 roku . Trzy miesice póniej Ante Jelavi powiedzia, e Prkain go wplta i oskary o bycie byym czonkiem jugosowiaskich tajnych sub KOS .

W sierpniu 2009 roku Sakib Bali, byy onierz HOS, publicznie oskary Prkaina o dowodzenie jednostkami HOS, które bray udzia w zabójstwach na Sijekovacu , kiedy wielu serbskich cywili zostao zabitych w wiosce Sijekovac niedaleko Bosanskiego Brod w dniu 26 marca 1992 roku. powtórzone przez jedn Ane Mihajlovi, weterank Armii Republiki Serbskiej , podczas wydarzenia w maju 2010 r., kiedy Ivo Josipovi i Sulejman Tihi odwiedzili to miejsce, aby odda hod okoo pidziesiciu cywilnym ofiarom wydarze z marca 1992 roku. Prkain zaprzeczy jakiemukolwiek powizaniu z zabójstwami w Sijekovacu. Miejsce i wizyta wywoay pewne kontrowersje wród chorwackiej opinii publicznej, a prezydentowi Josipoviowi i wadzom Republiki Serbskiej postawiono zarzuty niestosownoci .

W 2011 roku Prkain powróci do Chorwackiej Partii Praw .

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Sylwester Niemiec

Ładny artykuł z _zmienna.

Gregory Maj

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Ante Prkain.

Alex Pawlak

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Ante Prkain i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Olga Kurowski

Informacje o zmiennej Ante Prkain są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.