Ante upukWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ante upuk, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ante upuk, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ante upuk, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ante upuk, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ante upuk, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ante upuk. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ante upuk (21 sierpnia 1838 - 11 maja 1904) by chorwackim politykiem i przedsibiorc, który by burmistrzem ibenika . W 1895 roku zbudowa Elektrowni Wodn Jaruga jako jedn z pierwszych elektrowni wodnych na wiecie i podczy j do systemu owietleniowego za pomoc prdu przemiennego . By to pierwszy tego typu obiekt w Dalmacji i Chorwacji .

Ante upuk by ogólnie wpywowym burmistrzem Szybenika, pierwszym chorwackim burmistrzem wybranym w wyborach powszechnych w 1872 r. Peni urzd w trzech okresach: 18731882, 18861892 i 18961903. Za jego kadencji miasto zbudowao szereg obiektów: poczenie kolejowe (1877), wodocig (1879), kanalizacj i nowy port, nowy budynek szpitala (1883).

W 1893 r. upuk i niejaki Vjekoslav Meichsner zaoyli dziaalno gospodarcz i uzyskali koncesj na korzystanie z wód rzeki Krka , aw 1894 r. Uzyskali pozwolenie na zaoenie linii elektroenergetycznych na terenie gminy w celu owietlenia ulic prdem elektrycznym. Budowa Elektrowni Wodnej Jaruga rozpocza si w 1894 roku i trwaa 16 miesicy. Posiada dwufazowy generator wytwarzajcy 0,6 MW mocy elektrycznej. Poczona bya z miastem lini energetyczn 3 kV o dugoci 11 km (6,8 mil), gdzie zostaa przeksztacona na 110 V. 28 sierpnia 1895 roku w Szybeniku zapaliy si pierwsze elektryczne wiata uliczne . To osignicie uczynio ibenik trzecim miastem na wiecie z owietleniem ulicznym zasilanym prdem przemiennym . W 1904 roku firma upuka zbudowaa now elektrowni Jaruga II, która dziaa do dzi.

Bibliografia


Opiniones de nuestros usuarios

Zdzislaw Krzemiński

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Andrzej Komorowski

Informacje o zmiennej Ante upuk są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.