Ante ZemljarWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ante Zemljar, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ante Zemljar, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ante Zemljar, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ante Zemljar, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ante Zemljar, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ante Zemljar. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ante Zemljar
Urodzony 1922
Zmary 2004
Zawód Pisarz i poeta

Ante Zemljar (19222004) by jugosowiaskim oficerem wojskowym i pisarzem pochodzcym z Dalmacji .

Biografia

Zemljar urodzi si w Pagu w 1922 r. Ukoczy szko podstawow i redni w Pagu i Szybeniku. Od 1941 r. By czonkiem Armii Wyzwolenia Narodowego jako bojownik ruchu oporu, dziaacz polityczny i oficer. Od 1949 do 1953 przeszed tortury na Goli Otoku jako wizie polityczny.

Zemljar ukoczy literatur porównawcz na Uniwersytecie w Zagrzebiu . W literaturze dowiód, e jest poet, gawdziarzem, pisarzem podróniczym, prozaikiem, krytykiem i scenarzyst. Wpisa si do prawie wszystkich odpowiednich magazynów literackich, napisa komedie radiowe i scenariusze filmowe oraz opublikowa dziesitki ksiek. Odniós szczególne sukcesy w tzw. Literaturze wyspiarskiej, opisujc w kilku ksikach klimat i ludno swojego miejsca pochodzenia, chorwackie wybrzee i wyspy Kvarner. Prawdopodobnie jego najwaniejszym dzieem by Charon i losy ( ), relacja z tego, co wydarzyo si w obozie koncentracyjnym Slana podczas II wojny wiatowej.

Bibliografia

  1. ^ "Charon and Destinies | 1941" . jadovno.com . ródo 2017-10-10 .

Opiniones de nuestros usuarios

Lidia Czajkowski

Ten wpis o Ante Zemljar był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Ilona Cieślik

Ten wpis na Ante Zemljar sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Romuald Grzelak

To dobry artykuł dotyczący Ante Zemljar. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.