AntelianWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antelian, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antelian, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antelian, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antelian, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antelian, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antelian. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antelian
Grattoirs-de-Cote.jpg
Zasig geograficzny Uciec
Kropka Górny paleolit
Daktyle do. 32 000 - ok. 12 000 lat temu
Poprzedzony Emiran , Ahmarian , Lewantyskim oryniackiej
ledzony przez Kebaran
Antelian znajduje si na Bliskim Wschodzie
Antelian
Antelian
Mapa pokazujca przyblion lokalizacj Antelian (mapa z moliwoci kliknicia)

Kultura Antelian , zwany teraz Lewantyskim oryniackiej , to górna paleolitu faza Levant ( Syria , Liban , Palestyna ), które wyewoluoway z kultur Emiran . Najwaniejsz innowacj w tym okresie jest wczenie niektórych typowych elementów oryniackiego (patrz lewantyski aurignac ), takich jak niektóre rodzaje rylców i wskich ostrzy, które przypominaj europejski typ Font-Yves .

Fazy

  • Górny paleolit III (dolny Antyli).
  • Górny paleolit IV (górna Antyla): proliferacja typów burin i spadek liczby punktów Font-Yves. Pierwsze i prawie jedyne uycie koci do narzdzi w regionie, w kadym razie bardzo rzadkie.
  • Górny paleolit V (Athlitian): specjalizacja Antelian z powrotem z Chatelperronian noy Emiranu .

Koniec Antelian / Atlitian

Pojawienie si kultury kebariaskiej , typu mikrolitycznego, wskazuje na znaczce zerwanie cigoci kulturowej górnego paleolitu lewantyskiego.

Bibliografia

  • MH Alimen i MJ Steve, Historia Universal siglo XXI. Prehistoria . Siglo XXI Editores, 1970 (recenzja i poprawka w 1994) (oryginalne wydanie niemieckie, 1966, zatytuowane Vorgeschichte ). ISBN   84-323-0034-9 .Linki zewntrzne


Opiniones de nuestros usuarios

Sylwia Rybak

Świetny post o Antelian.

Stanislaw Konopka

Uważam, że ten wpis o zmiennej Antelian jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Agata Jakubowski

W tym poście o Antelian dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Urszula Kozak

Ten artykuł o zmiennej Antelian przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.