AntemnaeWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antemnae, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antemnae, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antemnae, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antemnae, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antemnae, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antemnae. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antemnae byo miasto i rzymska kolonia od staroytnej Lacjum we Woszech . Leao dwie mile na pónoc od staroytnego Rzymu, na wzgórzu (obecnie Monte Antenne ), u zbiegu rzek Aniene i Tybru . Lea na zachód od póniejszej Via Salaria, a teraz ley na terenie parku we wspóczesnym Rzymie .


Historia

Mówiono, e nazwa pochodzi od Ante Amnes .

Antemnae by uwaany za starszego ni Rzym. W mitach zaoycielskich Rzymu jego mieszkacy, czasami uwaani za Sabines , byli wród tych, którzy uczestniczyli w festiwalu Neptune Equester zorganizowanym przez Romulusa, aby zaopatrywa ony rzymskim mczyznom. Porwanie - znane jako gwat na kobietach Sabine - podobno wywoao inwazj Antemnates. Rzymianie odepchnli ich, a nastpnie podbili ich miasto. Fasti Triumphales umieszczone triumf Romulus za zwycistwo w 752 pne. Poniewa by to dom wasnej ony Romulusa, Hersilii (póniej deifikowanej jako Hora), przekonaa swojego ma, aby uczyni miejscowych obywatelami rzymskimi , skutecznie nadajc mu status kolonii .

Osada bya nastpnie wikszego znaczenia, chocia to byo miejscu Samnici poddania si Sulli w 82 rpne podczas wojny domowej pomidzy Marian Partii i Sulli, a jednego z Alaric obozowisk s na rok przed Wizygotów jest worek Rzymu w AD 410.

W 19 wieku, adnych ruiny byy znane przetrway, ale wykop podejmowane podczas budowy Wochy s Forte Antenne odkryte studnie, kilka altany, do cysterny i lady murów obronnych staroytnego miasta okoo 1880 Szcztki z willi z koca Rzeczypospolitej stwierdzono równie.

Uwagi

Bibliografia

róda

  • Baynes, TS, wyd. (1878), Antemnæ  , Encyclopædia Britannica , 2 (wyd. 9), Nowy Jork: Charles Scribner's Sons, s. 102
  • Cifani, Gabriele (2008), Architettura romana arcaica: edilizia e società tra monarchia e repubblica (w jzyku woskim), L'Erma di Bretschneider, ISBN   978-88-8265-444-3
  • Quilici Lorenzo; Gigli, Stefania Quilici (1978), Latium Vetus: Antemnae , CNR . (po wosku)

Wspórzdne : 41,9379 ° N 12,5000 ° E 41 ° 5616 N 12 ° 3000 E / / 41,9379; 12,5000

Opiniones de nuestros usuarios

Kate Chmielewski

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Antemnae, daje dużo pewności.

Lena Grzyb

Podane informacje o zmiennej Antemnae są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Radek Niewiadomski

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antemnae, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.