AnthelioiWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthelioi, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthelioi, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthelioi, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthelioi, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthelioi, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthelioi. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthelioi ( starogrecki : ) lub Antelii lub Anthelii byy pewnymi bóstwami, których wizerunki stay przed drzwiami domów i byy wystawione na dziaanie soca, od którego wziy swoj nazw, czyli dosownie bogowie zwróceni ku socu. Koncepcyjnie soce miao oywi posgi za pomoc pneumy .

Te bóstwa byy podobne w charakterze do wielu innych bogów-bram, w tym Cardei i Apollo pod epitetem Apollo Thyraeus , obroca drzwi.

Uwagi

 Ten artyku zawiera tekst z publikacji znajdujcej si obecnie w domenie publicznej Schmitz, Leonhard (1870). Antheas Lindius . W Smith, William (red.). Sownik biografii i mitologii greckiej i rzymskiej . 1 . p. 184.


Opiniones de nuestros usuarios

Szymon Lewandowski

Artykuł o Anthelioi jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Gerard Milewski

W tym poście o Anthelioi dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.