Anthony A. HoekemaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony A. Hoekema, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony A. Hoekema, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony A. Hoekema, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony A. Hoekema, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony A. Hoekema, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony A. Hoekema. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Andrew Hoekema (1913, w Drachten - 17 padziernika 1988) by kalwiski pastor i teolog, który suy jako profesor teologii systematycznej w Calvin Theological Seminary , Grand Rapids , do dwudziestu jeden lat.

Biografia

Hoekema urodzi si w Holandii, ale w 1923 roku wyemigrowa do Stanów Zjednoczonych . Uczszcza do Calvin College (AB), University of Michigan (MA), Calvin Theological Seminary (Th.B.) i Princeton Theological Seminary (Th.D., 1953). Po pastorze kilku kocioów reformowanych (194456) zosta docentem biblijnym w Calvin College (195658). Od 1958 do 1979 roku, kiedy przeszed na emerytur, by profesorem teologii systematycznej w Calvin Theological Seminary w Grand Rapids w stanie Michigan . Profesor Hoekema spdzi dwa lata urlopowe w Cambridge w Anglii (196566, 197374).

Publikacje

Do jego najbardziej znanych dzie nale:

  • Cztery gówne kulty: chrzecijaska nauka, wiadkowie Jehowy, mormoni, adwentyzm dnia siódmego (1963, ISBN   0-8028-0445-4 )
  • A co z mówieniem jzykiem (1966)
  • Chrzest w Duchu witym (1972)
  • Amillennialism (1977)
  • Biblia i przyszo (1979)
  • Stworzeni na obraz Boga (1986)
  • Saved by Grace (1989)

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Bozena Podgórski

Ten wpis na Anthony A. Hoekema sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Jaroslaw Szczepański

Wreszcie artykuł o Anthony A. Hoekema, który jest łatwy do przeczytania.

Zdzislaw Malinowski

Bardzo ciekawy ten post o Anthony A. Hoekema.

Ania Zalewski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Anthony A. Hoekema, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.