Anthony BowlbyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Bowlby, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Bowlby, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Bowlby, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Bowlby, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Bowlby, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Bowlby. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Sir Anthony Bowlby, Bt
Anthony Alfred Bowlby.jpg
Sir Anthony Bowlby jako genera dywizji
Urodzony 10 maja 1855 Namur, Belgia  ( 10.05.1855 )
Zmary 7 kwietnia 1929 (w wieku 73) Lyndhurst, Hampshire  ( 08.04.1929 )
Wierno   Zjednoczone Królestwo
Usuga / oddzia Flaga armii brytyjskiej.svg Armia brytyjska
Lata suby 18991900
19141918
Ranga Genera dywizji
Bitwy / wojny Druga wojna burska
Pierwsza wojna wiatowa
Nagrody Komandor rycerski Orderu ani , Komendant Rycerz Orderu w. Michaa i w. Jerzego , Komendant Rycerza Królewskiego Zakonu Wiktoriaskiego

Genera Sir Anthony Alfred Bowlby, 1. Baronet KCB KCMG KCVO FRCS (10 maja 1855 - 7 kwietnia 1929) by oficerem armii brytyjskiej , chirurgiem i patologiem.

Wczesne ycie

Urodzi si w Namur w Belgii jako trzeci syn Thomasa Williama Bowlby'ego (18181860) i Frances Marion Bowlby z domu Mein, córki wojskowego chirurga. W 1860 roku ojciec Bowlby'ego, korespondent The Times , zmar w niewoli w Chinach.

Anthony ksztaci si w Durham School i St Bartholomew's Hospital w Londynie (1876), uzyskujc uprawnienia czonka Royal College of Surgeons w 1879 roku.

Kariera

W 1880 r. Zosta mianowany chirurgiem domowym w St Bartholomew's, aw 1884 r. Zosta awansowany na stanowisko Registrara Chirurgii Szpitala i Demonstratora Chirurgii Praktycznej, nastpnie asystenta chirurga, aw 1903 r. Penego chirurga. Podczas drugiej wojny burskiej (18991900) suy jako oficer medyczny w Republice Poudniowej Afryki w Portland Field Hospital w Bloemfontein, po czym zosta mianowany towarzyszem Zakonu w. Michaa i w.

By chirurgiem w rodzinie króla Edwarda VII w latach 19041910 i honorowym chirurgiem zwyczajnym króla Jerzego V w 1910 r. W 1911 r. Otrzyma tytu kawalera kawalerskiego .

Suy we Francji podczas I wojny wiatowej jako konsultant si zbrojnych, w randze generaa dywizji, armii, a pod koniec wojny zosta doradc ds. Chirurgii na caym obszarze brytyjskim, froncie i bazie. Jego gównym osigniciem byo przeksztacenie Stacji Rozliczania Ofiar w quasi szpitale przeprowadzajce powane operacje.

W 1904 roku zosta wymieniony honorowy personelu medycznego w szpitalu króla Edwarda VII dla funkcjonariuszy . Peni funkcj radnego Royal College of Surgeons of England od 1904 do 1920 roku, kiedy to zosta prezydentem na trzy lata. W 1915 r. Wygosi wykad Bradshawa na temat Rany na wojnie i wygosi oracj Hunterian w 1919 r. Po penieniu funkcji prezydenta zosta mianowany baronetem z Manchester Square w Baronetage w Wielkiej Brytanii . W 1919 roku zosta komendantem kawalerem Orderu ani .

ycie osobiste

Jako mody mczyzna Bowlby podobno postanowi odoy maestwo, aby opiekowa si owdowia matk a do jej mierci.

W 1898 roku polubi Mari Bridget Mostyn, córk kanonika Hon. Hugh Wynne Mostyn. Para miaa trzech synów i trzy córki.

Zmar na wakacjach w Stoney Cross w Lyndhurst 7 kwietnia 1929 roku, zosta poddany kremacji w Brookwood i pochowany na cmentarzu w Brooklands.

Zosta zastpiony jako baronet przez jego najstarszego syna, Anthony'ego Hugh Mostyna Bowlby'ego.

wyrónienia i nagrody

Zosta utworzony jako 1st Baronet Bowlby, z Manchester Square, Borough of St. Marylebone [Wielka Brytania] w dniu 17 lipca 1923 roku.

Publikacje

  • Surgical Pathology and Morbid Anatomy , 16mo, Londyn, 1887.
  • Urazy i choroby nerwów i ich leczenie chirurgiczne , 8vo, 20 pytek. Londyn, 1889; Filadelfia, 1890.
  • Cywilny Szpital Wojenny , z Cuthbertem Sidneyem Wallace'em , bdcy opisem pracy Portland Hospital oraz dowiadcze zwizanych z ranami i chorobami w Afryce Poudniowej, 1900 (itd.), 8vo, 50 tablic, Londyn, 1901.

Bibliografia

Baronetage Wielkiej Brytanii
Nowa kreacja Baronet
(z Manchester Square)
19231929
Nastpca
Anthony Hugh Bowlby

Opiniones de nuestros usuarios

Barbara Augustyniak

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Anthony Bowlby, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Laura Bednarz

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Norbert Kurek

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Ryszard Makowski

Wreszcie artykuł o Anthony Bowlby, który jest łatwy do przeczytania.