Anthony BuckeridgeWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Buckeridge, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Buckeridge, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Buckeridge, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Buckeridge, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Buckeridge, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Buckeridge. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Malcolm Buckeridge
Anthony Buckeridge
Anthony Buckeridge
Urodzony ( 20.06.1912 ) 20 czerwca 1912
Londyn, Anglia
Zmary 28 czerwca 2004 (2004-06-28) (w wieku 92)
Zawód Powieciopisarz
Jzyk jzyk angielski
Narodowo brytyjski
Kropka 19481994
Godne uwagi prace Seria Jenningsa

Anthony Malcolm Buckeridge OBE (20 czerwca 1912 - 28 czerwca 2004) by angielskim autorem, najbardziej znanym z serii ksiek dla dzieci Jennings and Rex Milligan . Napisa take ksik dla dzieci A Funny Thing Happened z 1953 roku, która zostaa wydana w odcinkach wicej ni raz w Godzinie dla dzieci .

Otrzyma OBE w 2003 roku.

ycie osobiste

Buckeridge urodzi si w Hendon w Middlesex , jako syn Ernesta George'a Buckeridge'a i jego ony Gertrude Alice (dawniej Smith), ale po mierci ojca sekretarza banku w I wojnie wiatowej przeniós si z matk do Ross-on- Wye mieszka z dziadkami. Po zakoczeniu wojny wrócili do Londynu, gdzie mody Buckeridge rozwin zamiowanie do teatru i pisania. Stypendium z funduszu sierociców bankowych urzdników pozwolio jego matce wysa go do szkoy z internatem Seaford College, która wówczas znajdowaa si w Corsica Hall w Seaford w East Sussex. Jego dowiadczenia jako ucznia odegray wan rol w jego póniejszej pracy.

Po mierci dziadka Buckeridge'a ze strony matki rodzina przeniosa si do Welwyn Garden City, gdzie jego matka pracowaa nad promowaniem nowej utopii podmiejskiej wród londyczyków. W 1930 roku Buckeridge rozpocz prac w banku swojego zmarego ojca, ale szybko si tym zmczy. Zamiast tego zaj si aktorstwem, wczajc niewymienion rol w filmie Anthony'ego Asquitha Tell England z 1931 roku .

Po lubie ze swoj pierwsz on, Sylvi Brown, zapisa si na University College London, gdzie zwiza si z grupami socjalistycznymi i antywojennymi (póniej sta si aktywnym czonkiem CND ), ale nie zdoby dyplomu po niepowodzeniu z aciny . Majc mod rodzin na utrzymaniu, Buckeridge znalaz si jako nauczyciel w Suffolk i Northamptonshire, co dostarczyo dalszych dowiadcze , które posuyy mu do dalszej pracy. Podczas II wojny wiatowej Buckeridge zosta powoany jako straak i napisa kilka sztuk teatralnych, zanim wróci do nauczania w St Lawrence College w Ramsgate .

Opowiada swoim uczniom historie o fikcyjnym Jenningsie (na podstawie starego kolegi ze szkoy, Diarmida Jenningsa), prep z internatem w Linbury Court Preparatory School, pod kierownictwem pana Pembertona-Oakesa.

W 1962 roku pozna swoj drug on, Eileen Selby. Osiedlili si w pobliu Lewes, gdzie Buckeridge nadal pisa, a take wystpowali w maych (nie piewajcych) rolach w Glyndebourne .

Buckeridge zmar 28 czerwca 2004 r. W wyniku zego stanu zdrowia. Pozostawi swoj drug on Eileen i troje dzieci, dwoje z pierwszego maestwa.

Pracuje

Po drugiej wojnie wiatowej Buckeridge napisa seri suchowisk radiowych dla BBC Children's Hour, w której zapisa wyczyny Jenningsa i jego bardziej statecznego przyjaciela, Darbishire'a; pierwsza, Jennings uczy si , zostaa wyemitowana 16 padziernika 1948 r. W 1950 r . ukazaa si pierwsza z ponad dwudziestu powieci, Jennings idzie do szkoy . W opowieciach liberalnie wykorzystano pomysowy, szkolny slang Buckeridge'a (skamieniae haczyki na ryby!, Skrystalizowane serniki! I inne). Ksiki te, jak równie znane jako Frank Richards ' Billy bunter ksiek w swoim czasie, zostay przetumaczone na wiele jzyków. Historie angielskich uczniów z klasy redniej byy szczególnie popularne w Norwegii, gdzie nakrcono kilka z nich.

Norweskie ksiki i filmy zostay cakowicie przepisane na norweskie otoczenie z norweskimi nazwiskami; W norweskich ksikach Jennings nazywa si Stompa.

Niedawno pierwsze cztery ksiki zostay opublikowane w wydaniu zbiorczym przez Prion, The Best of Jennings: Four Utterly Wizard Adventures All Jolly Well Complete and Unabridged (2010). W 2011 roku sze tytuów zostao wydanych jako pene audiobooki

Przyjcie

Buckeridge wniós niemay wkad w powojenny brytyjski humor , co potwierdzili tacy komicy jak Stephen Fry . Zrcznie sformuowana farsa i zachwycajce niedopowiedzenia jego narracji zostay porównane do prac PG Wodehouse'a , Bena Hechta i Bena Traversa .

Powieci Jenningsa

Seria Jennings to zbiór humorystycznych powieci z literatury dziecicej. W sumie jest ich 24. Pierwsza, Jennings Goes to School ( ISBN   0-333-65523-0 ), ukazaa si w 1950 r., A nowe tytuy byy regularnie publikowane do poowy lat siedemdziesitych (ostatnim przez czternacie lat by Jennings at Large w 1977 r. Jennings podczas wakacji szkolnych), z dwoma kolejnymi w latach 90. ( ponownie Jennings w 1991 i That's Jennings w 1994). We Francji imi Jennings zostao zmienione na Bennett, w Niemczech na Freddy, podczas gdy w Norwegii znany jest jako Stompa.

Powieci miay zwykle format trzech gównych wtków na 16-rozdziaow powie, a wczesne ksiki wywodziy si z popularnego serialu radiowego BBC Dziecica godzina . Wszystkie 62 oryginalnych scenariuszy suchowisk radiowych zostay opublikowane w 10 tomach przez Davida Schutte'a: Jennings Sounds the Alarm 1999; Jennings bije rekord 2000; Jennings docza do Search Party 2001; Jennings na ratunek 2002; Jennings i trudne kopoty 2003; Jennings i zorganizowana wycieczka 2004; Jennings i duch Boego Narodzenia 2004; Jennings i klucz do tajemnicy 2004; oraz Jennings and the Unconsidered Trifles 2004.

Rex Milligan

Rex Milligan to fikcyjna posta stworzona przez Anthony'ego Buckeridge'a i tytuowy uczniowski bohater serii piciu ksiek osadzonych w poowie XX wieku. Szkoa, do której uczszcza, to gimnazjum o nazwie Sheldrake Grammar School w pónocnym Londynie. W przeciwiestwie do serii Jennings, historie s przedstawione w narracji pierwszoosobowej. Ostatnia ksika jest kompilacj 16 opowiada opublikowanych po raz pierwszy w bestsellerowym komiksie Eagle .

Postacie

 • JIG (Jigger) Johnson. Rudowosy, zrównowaony, kochajcy zwierzta najlepszy przyjaciel Rexa.
 • Alfie Cutforth (Alfie, skrót od alfabetu, poniewa jego inicjay to ABC). Gono mówice wszystko.
 • JO Stagg (Staggers). Wynalazca ambitnych, ale ostatecznie niewykonalnych gadetów.
 • Boko Phipps. Troch powolny na boisku rugby, ale dobry z matematyki - a jeszcze lepszy w podszywaniu si pod nauczyciela matematyki (patrz poniej).
 • Pan Birkinshaw, znany równie jako Old Birkie lub The Birk. Nauczyciel nie ma temperamentu, podobnie jak pan Wilkins z Jennings , który uczy matematyki.
 • Pan Frisby, znany równie jako The Frizzer, agodny nauczyciel, który uczy francuskiego i angielskiego. Bardzo lubiany i szanowany przez uczniów, nawet jeli jego przekomarzanie si jest, jak mówi Milligan, troch Form One-ish, jeli wiecie, co mam na myli. Frizzer posiada ciekawy, cho raczej zawodny, starowiecki samochód, który zajmuje czoowe miejsce w Okresie zajtoci Rexa Milligana.
 • Pan RG Hunter, dyrektor, znany równie jako Head-Hunter. Twardy, ale sprawiedliwy Szef, byy mistrz krykieta i lekkoatletyki Middlesex, którego przemówienia s czsto raczej rozwleke, ale mimo to bardzo dobrze szanowane zarówno przez pracowników, jak i uczniów.
 • Panie Stanton. Beztroski i szanowany nauczyciel gier, który zawsze traktuje uczniów tak, jak na to zasuguj.
 • Spikey Andrews, kapitan futbolu w miertelnie niebezpiecznej szkole Sheldrake'a, the Secondary Tech .
 • Bubblegum Tucker, kolejny ucze z Secondary Tech.
 • Pan Howard, znany równie jako Old Snorker, nauczyciel w Secondary Tech.
 • Pan PV Lindgrun. Olizy i nieuczciwy waciciel pobliskiego Premier Garage - zajmuje czoowe miejsce w Rex Milligan's Busy Term.

Lista ksiek

 • Zajty termin Rexa Milligana
 • Rex Milligan podnosi dach
 • Rex Milligan trzyma si naprzód
 • Raportowanie Rexa Milligana
 • Przedstawiamy Rexa Milligana

Inne prace

Buckeridge napisa take serial Liz dla omnibusowego programu dla dzieci 4th Dimension BBC Radio 4, nadawanego w 6 czciach w maju i czerwcu 1974 roku.

Bibliografia

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Marta Zawadzki

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Krystian Sroka

Artykuł o Anthony Buckeridge jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Lucas Krawiec

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Anthony Buckeridge, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.