Anthony BushellWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Bushell, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Bushell, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Bushell, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Bushell, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Bushell, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Bushell. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Bushell
Anthony Bushell.jpg
Urodzony
Anthony Arnatt Bushell

( 1904-05-19 ) 19 maja 1904
Zmary 2 kwietnia 1997 (02.04.1997) (w wieku 92)
Zawód Aktor
lata aktywnoci 19231964
Maonek (e) Zelma O'Neal (19281935)

Anthony Arnatt Bushell (19 maja 1904 - 02 kwietnia 1997) by aktor filmowy i reyser angielski, który ukaza si w 56 filmach midzy 1929 i 1961 roku gra pukownika Breen w BBC szeregowego Quatermass i Pit (1958-59), a take pojawi si i wyreyserowa róne brytyjskie seriale telewizyjne, takie jak Danger Man .

Wczesne ycie

Bushell urodzi si w Westerham , Kent i ksztaci si w Magdalen College School , a nastpnie Hertford College w Oksfordzie , gdzie by skok na uczelni wiolarstwo osiem, a nalea do hipokrytów Club . Po Oxford, trenowa w Royal Academy of Dramatic Art i rozpocz karier na scenie od Sir Gerald du Maurier , dziki czemu jego debiut teatralny w Sardou s Dyplomacji w Teatrze Adelphi w 1924 roku.

Kariera

Przez pewien czas pracowa w Stanach Zjednoczonych w latach 192728, koncertujc w Her Cardboard Lover z Jeanne Eagels .

W 1928 roku pozna amerykask aktork Zelm O'Neal (19031989), która wystpowaa na londyskiej scenie w musicalu Good News . Pobrali si w Nowym Jorku w dniu 22 listopada 1928 roku, kiedy on wystpowa na Broadwayu w The Sacred Flame Maughama , a ona przygotowywaa si do otwarcia w musicalu Follow Thru . George Arliss zobaczy Bushella na Broadwayu w sztuce, a kiedy zagra gówn rol w swoim pierwszym talku, amerykaskim filmie Disraeli z 1929 roku , poleci Bushella do roli Charlesa Deeforda, modego rywala Disraelego.

Bushell zosta obsadzony w innym amerykaskim filmie Zazdro (1929), ale po zakoczeniu zdj wszystkie jego sceny zostay ponownie nakrcone z Fredriciem Marchem pod naciskiem gwiazdy filmowej Jeanne Eagels . Inne jego hollywoodzkie filmy, z których kilka widziao go w wojskowych rolach, które stay si jego specjalnoci, to Journey's End (1930), Three Faces East (1930) z Erichiem von Stroheimem , Five Star Final (1931) z Edwardem G. Robinsonem , Chances (1931) z Douglasem Fairbanksem Jr. , Vanity Fair (1932) z Myrna Loy i A Woman Commands (1932) z Pol Negri w jej pierwszym obrazie dwikowym.

W 1930 r. Wraz z on uda si z opónieniem w podró polubn do Niemiec, Francji i Anglii, wyjedajc nad rzek Nieuw Amsterdam w kwietniu i wracajc do Nowego Jorku w lipcu.

Bushell i O'Neal przeniosy si do Londynu w 1932 roku, gdzie rozpocza karier drugiego etapu. Rozwiedli si w 1935 roku. Po rozwodzie przynajmniej raz pojawili si w tym samym programie, cho nie pojawili si razem na scenie. O'Neal pojawi si w Swing Along w Manchesterze i Londynie w 1936 roku. Do Nowego Jorku wrócia w czerwcu 1937 roku.

Bushell pozosta w Anglii i odegra waniejsze role w kilku filmach: The Midshipmaid (1932) z Jessie Matthews ; Horror Borisa Karloffa The Ghoul (1933), w którym zagra romantyczn gówn rol; The Scarlet Pimpernel (1934) z Leslie Howard ; Mroczna podró (1937) z Vivien Leigh ; oraz Tajemnica stadionu Arsenalu (1939), w której pojawia si druyna pikarska Arsenalu, a Bushnell gra swojego gwiazdorskiego pikarza, który zostaje otruty podczas meczu. Mia te krótki romans z Patrici Roc , z któr pojawi si i da jej pierwszy ekranowy pocaunek w filmie The Rebel Son (1938), którego akcja rozgrywa si na XVII-wiecznej Ukrainie. W sarkastycznej ocenie filmu, który opuci po pó godzinie, Graham Greene napisa w The Spectator : Szczególnie podobaa mi si scena, w której mody Kozak (grany przez pana Anthony'ego Bushella z jego przenikliwym modym oksfordzkim akcentem) wpada do sypialni dziewczyny, któr kocha, Wiem, e jest ju bardzo póno na telefon, ale ... Ciesz si, e nie jeste zy. W filmie Lew ma skrzyda (1939), filmem propagandowym w stylu dokumentalnym, by obsadzono, sowami jednego z krytyków, jako jednego z kilku osobliwych, ale niezbyt znanych aktorów, którzy mogliby zastpowa czonków zaogi RAF .

Po wybuchu II wojny wiatowej w 1939 r. Zacign si do armii brytyjskiej , przyjmujc sub jako oficer Gwardii Walijskiej . Kontynuowa walk w Dywizji Pancernej Gwardii jako dowódca eskadry czogów. W czasie wojny polubi swoj drug on, Anne, dziedziczk, o której David Niven wspomnia jako ona jednego z jego kolegów oficerów.

Po wojnie nawiza wspóprac z Laurence'em Olivierem i by wspópracujcym producentem Hamleta (1948), a póniej jako zastpca reysera przy dwóch kolejnych filmach, które Olivier wyreyserowa i zagra w nich, Richard III (1965) i The Prince and the Showgirl. (1957). Colin Clark , który pracowa jako asystent przy tym ostatnim, napisa w swoim dzienniku: Nie sdz, eby Tony [Bushell] móg kierowa ruchem ulicznym w Cheltenham. Pomimo swojego imponujcego wygldu jest naprawd kotem, ale [Olivier] potrzebuje kumpel, który pilnuje jego tyka, a to wielka rado mie Tony'ego w pobliu. Ma serce wielkoci domu, które uwielbia chowa za spojrzeniem. " Opisa wówczas Bushella: Tony wyglda jak blefowany onierz - ysy, rumiany i jowialny. W rzeczywistoci by w Gwardii podczas wojny i prawie wszyscy zapominaj, e jest aktorem.

Bushell wyreyserowa po raz pierwszy w 1950 roku, wykorzystujc materia z wczeniejszego austriackiego filmu Der Engel mit der Posaune , zastpujc w razie potrzeby nowe sceny brytyjskimi aktorami i dubbingujc mniejsze role, aby stworzy anglojzyczn wersj Anio z trbk . Bushell przyj take rol barona Trauna, towarzysza Rudolfa, ksicia austriackiego .

O swoim reyserii we wspópracy z Reginaldem Beckiem z The Long Dark Hall (1951) jeden z krytyków napisa: Kierunek tandemowy jest zaskakujco zdolny i czasami pomysowy.

We wczesnych latach 60. wyreyserowa fragmenty filmu dokumentalnego The Valiant Years , opartego na wspomnieniach Winstona Churchilla . Chocia by to film dokumentalny, a zasady BBC zabraniay stosowania rekonstrukcji, Bushell pojawi si w jednej scenie jako marszaek lotnictwa RAF, wymiewajcy brytyjskie próby wpynicia na niemieck opini publiczn przez upuszczanie ulotek na ich miasta na pocztku II wojny wiatowej. Zastpi Sir Arthura Bombera Harrisa i wypowiada sowa Harrisa tylko dlatego, e choroba uniemoliwia Harrisowi udzia w planowanym dniu krcenia.

Ostatnie lata

Bushell przeszed na emerytur w 1964 roku, a póniej peni funkcj dyrektora klubu golfowego Monte Carlo . Zmar w Oksfordzie 2 kwietnia 1997 r.

Czciowa filmografia

Aktor

Dyrektor

film
telewizja

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Sandra Przybylski

Informacje o zmiennej Anthony Bushell są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Izabela Matusiak

Świetny post o Anthony Bushell.

Patrick Ptak

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Anthony Bushell, jest to bardzo dobra opcja.

Stanislaw Mazurek

W tym poście o Anthony Bushell dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.