Anthony Cary, 5. wicehrabia FalklandWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland PC (16 lutego 1656-24 maja 1694; w niektórych ródach nazwisko jest pisane Carey ) by urodzonym w Anglii, szkockim szlachcicem i angielskim politykiem.

Urodzi si w Farley Castle , Somerset , jako syn Henry Cary, 4. wicehrabiego Falklanda , którego parostwo obj jako dziecko w 1663 roku.

Oeni si z Rebecc Lytton i mia jedn córk:

  • Harriott Cary (zm. 21 padziernika 1683)

Jako szkocki rówienik mia prawo by posem do Parlamentu Anglii . W ten sposób suy jako pose torysów w Oxfordshire w latach 16851689, Great Marlow od 1689 do 1690 r. I Great Bedwyn od 1690 r. A do mierci.

Zosta zaprzysiony przez Tajn Rad Anglii w 1692 r. I suy jako pierwszy lord Admiralicji od 1693 do 1694. Wczeniej piastowa urzd w tym ostatnim departamencie jako skarbnik marynarki wojennej od 1681 do 1689, za Karola II i Jakuba II , i jako komisarz Admiralicji od 1690 do 1693. Samuel Pepys mia raczej nisk opini o swoich umiejtnociach, przyznajc jednoczenie, e cierpia na chroniczny zy stan zdrowia.

W marcu 1694 r. Zosta osadzony w Tower of London pod zarzutem pekulacji i zmar na osp w maju w wieku 38 lat, bez mskoci. Zosta pochowany w Opactwie Westminsterskim .

Na jego cze nazwano Falklandy . Viscounts Falkland z kolei ma swój tytu od szkockich monarchów zamieszkania " Falkland Palace , w Falkland , Fife , Szkocja .

Bibliografia

Urzdy polityczne
Poprzedzony przez
Edwarda Seymoura
Skarbnik Marynarki Wojennej
16811689
Nastpca
Edwarda Russella
Poprzedzony przez
Lorda Cornwallisa
Pierwszy Lord Admiralicji
16931694
Parlament Anglii
Poprzedzony przez
Thomasa Horde,
Sir Philipa Harcourta
Czonek parlamentu dla Oxfordshire
1685-1689
z: Thomas Tipping
Nastpca
Sir Robert Jenkinson, Bt
Sir John Cope, Bt
Poprzedzony przez
Sir Johna Borlase Bt
Sir Humphrey Winch, Bt
Czonek parlamentu dla Wielkiej Marlow
1689-1690
razem z: Sir John Borlase Bt 1689
John Hoby 1689
Sir William Whitelock 1689-1690
Nastpca
Sir William Whitelock
James Chase
Poprzedzony przez
Sir Edmunda Warneforda
Johna Wildmana
Czonek parlamentu dla Great Bedwyn
1690-1694
razem z: Sir Jonathan Raymond
Nastpca
Sir Jonathana Raymonda
Francisa Stonehouse'a
Peerage of Scotland
Poprzedzony przez
Henry Cary
Wicehrabia Falkland
16631694
Nastpca
Lucjusza Cary


Opiniones de nuestros usuarios

Violetta Przybysz

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Artur Kalinowski

To dobry artykuł dotyczący Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Beata Madej

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland, daje dużo pewności.

Marika Nowacki

Ten artykuł o zmiennej Anthony Cary, 5. wicehrabia Falkland przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.