Anthony EllysWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Ellys, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Ellys, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Ellys, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Ellys, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Ellys, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Ellys. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Ellys (1690-1761) by angielskim duchownym, który zosta biskupem St David's w 1752 roku.

ycie

Urodzony w Yarmouth w Norfolk , zosta ochrzczony 8 czerwca 1690 r. Jego ojciec i dziadek byli tam kupcami i burmistrzami. Ksztaci si w Clare Hall w Cambridge , gdzie uzyska dyplom licencjata w 1712 r., Magistra w 1716 r. I DD w 1728 r. Z okazji królewskiej wizyty na uniwersytecie. Zosta czonkiem swojej uczelni i przyj wicenia kapaskie. W 1719 roku, gdy jego ojciec by burmistrzem, korporacja Yarmouth mianowaa go wasnym ministrem kaplicy w. Jerzego.

W 1721 zosta kapelanem lorda kanclerza Thomasa Parkera, 1.hrabiego Macclesfield , w 1724 wikariuszem St. Olave, ydostwa i prebendarza Gloucester, aw 1729 take wikariuszem Great Marlow , nie rezygnujc z wczeniejszych preferencji. W 1723 roku zosta wybrany czonkiem Towarzystwa Królewskiego . W padzierniku 1752 roku zosta mianowany biskupem kocioa w. Dawida, a wywicony 28 stycznia nastpnego roku. Ellys nadal trzyma swoj prebend i swoje miasto yo w komendzie , i co niedziel rano w zimie wychodzi ze swojego domu na Queen Square, aby gosi swoim parafianom. Zmar w Gloucester 16 stycznia 1761 r. I zosta pochowany w poudniowej nawie katedry w Gloucester .

Wywietlenia

Ellys bya umiarkowanym wigiem. Pojawiy si pewne zastrzeenia co do nominacji podmiotu podtrzymujcego ustaw testow na biskupa; Ale arcybiskup Thomas Herring popar preferencje Ellys, bezpieczn par rk i przywizany do kocielnego establishmentu.

Ellys w niewielkim stopniu popara plan Johna Jonesa z Welwyn dotyczcy utworzenia seminarium duchownego w jego diecezji. Ksiki ofiarowane biskupowi przez Jonesa zostay przeniesione do akademii prezbiteriaskiej w Carmarthen .

Pracuje

W 1736 r. Opublikowa Apel o test sakramentalny jako najlepsze ustanowione zabezpieczenie dla Kocioa i bardzo sprzyjajce dobru pastwa. W 1752 r. Opublikowa anonimowo kilka Uwag do eseju pana Hume'a o cudach, które, cho napisane rozsdnie i elegancko, nie wzbudziy uwagi, na jak zasugiway.

Jego nominacja na biskupa bya przez niektórych przypisywana reputacji, jak zdoby jako zaangaowany w powan prac w obronie reformacji protestanckiej ; jego Obrona reformacji nigdy si nie ukazaa. Za swojego ycia nie opublikowa nic poza kilkoma kazaniami, wygoszonymi przy specjalnych okazjach przed Panami, Izb Gmin i Towarzystwem Krzewienia Ewangelii . Po jego mierci przyjaciele opublikowali jego traktaty o duchowej i doczesnej wolnoci protestantów Anglii , które byy albo fragmentem, albo caoci dugo oczekiwanego wielkiego dziea. Pierwsza cz, która ukazaa si w 1763 r., Bya w duej mierze polemik antykatolick; druga cz, wydana w 1765 r., bya traktatem o wolnoci konstytucyjnej opartym na chwalebnej rewolucji .

Rodzina

Oeni si z Anne, najstarsz córk Sir Stephena Andersona z Eyworth , Bedfordshire i zostawi jedn córk, która wysza za m nieszczliwie i popada w obd.

Uwagi

Bibliografia

Tytuy kocioa anglikaskiego
Poprzedzony przez
Richarda Trevora
Biskup w. Dawida
17521761
Nastpca
Samuel Squire
Atrybucja

 Ten artyku zawiera tekst z publikacji znajdujcej si obecnie w domenie publicznej Ellys, Anthony . Sownik biografii narodowej . Londyn: Smith, Elder & Co. 18851900.

Opiniones de nuestros usuarios

Zofia Karpiński

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Anthony Ellys.

Kornelia Lis

Dzięki za ten post na Anthony Ellys, właśnie tego potrzebowałem

Gabriela Kaczor

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Anthony Ellys pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Anthony Ellys tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Emilia Wierzbicki

Artykuł o Anthony Ellys jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.