Anthony MascarenhasWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Mascarenhas, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Mascarenhas, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Mascarenhas, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Mascarenhas, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Mascarenhas, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Mascarenhas. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Neville Anthony Mascarenhas (10 lipca 1928 - 3 grudnia 1986) by pakistaskim dziennikarzem i autorem. Jego prace to naraa na temat brutalnoci Pakistan s wojska podczas 1.971 ruchu niepodlegociowego z Bangladeszu , The Rape of Bangla Desh (1971) i Bangladeszu: A Legacy of Blood (1986).

ycie osobiste

Mascarenhas urodzi si w Goaskiej rodzinie katolickiej w Belgaum na Goa (wówczas cz Imperium Portugalskiego) i ksztaci si w Karaczi . On i jego ona Yvonne Mascarenhas mieli razem picioro dzieci. Zmar w 1986 roku.

Kariera

Mascarenhas by dziennikarzem, który by asystentem redaktora w The Morning News (Karaczi). Po zebraniu informacji o okruciestwach popenionych w Bangladeszu, zda sobie spraw, e nie moe opublikowa tej historii w Pakistanie i skontaktowa si z Haroldem Evansem z The Sunday Times . Przed publikacj raportu w 1971 roku przeniós si z rodzin do Wielkiej Brytanii. Nastpnie przez 14 lat pracowa dla The Sunday Times . Póniej by niezalenym pisarzem.

W 1972 roku otrzyma nagrod Geralda Barry'ego w Granadzie za caoksztat twórczoci dziennikarskiej (ceremonia What The Papers Say ), a take nagrod specjaln International Publishing Company za informowanie o naruszeniach praw czowieka popenionych podczas wojny o wyzwolenie Bangladeszu . Jego artyku Ludobójstwo w Sunday Times z 13 czerwca 1971 r. Przypisuje si ujawnieniu po raz pierwszy skali brutalnej kampanii armii pakistaskiej majcej na celu zdawienie jej separatystycznej wschodniej prowincji.

BBC pisze: Nie ma wtpliwoci, e reporta Mascarenhas odegrao swoj rol w zakoczeniu wojny Pomogo turze opini wiatow przeciwko Pakistanie i zachca Indie odgrywaj decydujc rol.. Premier Indii Indira Gandhi , która stwierdzia, e artyku Mascarenhas doprowadzi j do przygotowania gruntu pod zbrojn interwencj Indii.

Rzd Bangladeszu uhonorowa wkad Mascarenhasa dla narodu podczas wojny wyzwoleczej 1971 r., Przygotowujc oficjaln list nazwisk.

Pracuje

  • (1971). Gwat Bangla Desh . Delhi: Vikas Publications. ISBN   0-7069-0148-7 .
  • (1986). Bangladesz: A Legacy of Blood . Londyn: Hodder and Stoughton. ISBN   0-340-39420-X .

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Peter Pawlak

Ten wpis na Anthony Mascarenhas sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Emilia Lis

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Anthony Mascarenhas, daje dużo pewności.

Ala Borowski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Weronika Zawada

Informacje o zmiennej Anthony Mascarenhas są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Slawomir Skowroński

Bardzo ciekawy ten post o Anthony Mascarenhas.