Anthony MerryWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Merry, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Merry, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Merry, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Merry, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Merry, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Merry. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Merry (02 sierpnia 1756-14 czerwca 1835) by brytyjskim dyplomat.

Biografia

Syn londyskiego kupca winnego, Anthony Merry, suy w rónych placówkach dyplomatycznych w Europie w latach 1783-1803, zajmujc gównie stanowiska konsularne. W 1803 roku polubi Elizabeth Leathes, wdow po Johnie Leathes z Herringfield House w Suffolk . By charge d'affaires w Madrycie w 1796 roku i ponownie w Kopenhadze okoo 1799 roku, a minister ad interim w Paryu w 1802 roku Wesoych by Britain s przedstawiciela do Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, od 1803 do 1806 roku.

Kiedy Merry przyby do Stanów Zjednoczonych, zosta przyjty bez adnej gocinnoci przez prezydenta Thomasa Jeffersona , który przywita go w zwykym ubraniu i kapciach i by skonny okazywa wrogo do Wielkiej Brytanii poprzez Merry. Merry i jego ona zostali zaproszeni na kolacj do Biaego Domu wraz z francuskim chargé d'affaires i jego on w czasie, gdy oba kraje toczyy ze sob wojn, co byo godnym uwagi naruszeniem etykiety. Kiedy Merry zoy skarg dotyczc protokou do Jamesa Madisona , Madison zwikszya przestpstwo, nazywajc to kwesti bardzo krótkiej chwili. Wrogo Jeffersona rozcigna si na pani Merry, któr nazwa virago, chocia Aaron Burr bardzo j podziwia.

Od tamtej pory Merry by zniesmaczony Ameryk. Wkrótce potem Aaron Burr przyby do Merry, proszc o pomoc w odczeniu dolin Ohio i Mississippi od Unii. Merry poinformowa Ministerstwo Spraw Zagranicznych, e Burr jest niezwykle chtny i gotowy do zemsty na Stanach Zjednoczonych. W kwietniu 1805 roku Burr ponownie zwróci si do Merry, twierdzc, e Luizjana jest gotowa do opuszczenia Stanów Zjednoczonych. Burr jednak, po usuniciu go z biletu prezydenckiego, nie mia pienidzy ani wadzy, aby zaj Luizjan. Dlatego szuka pomocy w Wielkiej Brytanii za porednictwem Merry. Na nieszczcie dla Merry'ego i Burra Wielka Brytania miaa nowego ministra spraw zagranicznych , Charlesa Jamesa Foxa , który przyjani si z Ameryk. Fox uzna t prob za zdrad i 1 czerwca 1806 r. Przywoa Merry do Wielkiej Brytanii. Burr bez wtpienia chcia wykorzysta niezadowolenie mieszkaców Luizjany z zakupu.

Merry nie spodziewa si, e zostanie ponownie zatrudniony, ale w 1807 roku nowy rzd brytyjski wysa go do Kopenhagi, aby pojednanie Duczyków w sprawie bombardowania Kopenhagi. Merry zosta nastpnie wysany jako brytyjski minister do Szwecji od 1808 r., Z którego przeszed na emerytur w 1809 r. Nastpnie mieszka w Dedham w hrabstwie Essex do swojej mierci w 1835 r.

Merry by znany ze swojego ponurego i ponurego zachowania: Napoleon artobliwie nazwa go Toujours gai . On i jego ona byli znani z arogancji i rozdranienia: Thomas Moore , który podzieli ich podró do Ameryki, zosta póniej dobrym przyjacielem, ale przyzna, e ich nieustanne narzekanie czyni ich zymi towarzyszami podróy.

Bibliografia

Dalsza lektura

  • Stal, Anthony. Anthony Merry i anglo-amerykaski spór o wraenie, 18031806. Cambridge Historical Journal 9 # 3 (1949): 33151. online .
Placówki dyplomatyczne
Poprzedzony przez
Roberta Listona
Brytyjski minister w Stanach Zjednoczonych
18031806
Nastpca
David Erskine
Poprzedzony przez
Edwarda Thorntona
Ambasador Wielkiej Brytanii w Szwecji
1808-1809
Nastpca
Edwarda Thorntona

Opiniones de nuestros usuarios

Karol Czarnecki

Artykuł o Anthony Merry jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Kamila Baranowski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.