Anthony Reid (akademicki)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Reid (akademicki), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Reid (akademicki), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Reid (akademicki), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Reid (akademicki), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Reid (akademicki), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Reid (akademicki). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony John Stanhope Reid
Urodzony ( 19.06.1939 ) 19 czerwca 1939
Narodowo Nowa Zelandia / Australia
Edukacja Victoria University of Wellington, Nowa Zelandia; Cambridge University (PhD, History), Wielka Brytania
Zawód Akademicki
Znany z Pracuj nad histori Azji Poudniowo-Wschodniej
Tytu Emeritus Professor of History, Australian National University
Wzmacniacz) Helen Margaret Reid (z domu Gray)
Dzieci Katharine Mary Reid, Daniel James Reid
Rodzice) John Stanhope Reid i Doris Aileen Reid (z domu Priestley)

Anthony Reid (ur 19 czerwca 1939) jest Nowa Zelandia -born historyk z Azji Poudniowo-Wschodniej . Jego praca doktorska na Uniwersytecie Cambridge bada konkurs o wadz w pónocnej Sumatrze , Indonezji pod koniec 19 wieku, a on przeduony tego badania w ksice krwi ludzi o rewolucjach narodowych i spoecznych w tym regionie 1945-49. Najbardziej znany jest ze swojej dwutomowej ksiki Azja Poudniowo-Wschodnia w erze handlu , opracowanej podczas jego pobytu na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Canberze. . Jego póniejsza praca obejmuje powrót na Sumatr, gdzie zbada historyczne podstawy odrbnej tosamoci Acehu ; interesuje si nacjonalizmem, chisk diaspor i histori gospodarcz, a ostatnio zwizkiem midzy geologi a gbok histori.

Profesor Reid wykada histori Azji Poudniowo-Wschodniej na Uniwersytecie Malajskim (19651970) i Australijskim Uniwersytecie Narodowym (19701999). Zosta dyrektorem-zaoycielem Centrum Azji Poudniowo-Wschodniej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles w latach 19992002, a nastpnie dyrektorem-zaoycielem Asia Research Institute (ARI) na National University of Singapore (NUS) w latach 20022007. Przeszed na emerytur w NUS w 2009 roku. Od tego czasu mieszka w Canberze jako profesor (emerytowany) na Australian National University.

Jako pisarz powieci stylizuje si na Tony'ego Reida. Jest synem Johna S. Reida , nowozelandzkiego dyplomaty, który w latach 50. i 60. pracowa w Indonezji, Japonii i Kanadzie.

Nagrody

W 2002 roku profesor Reid zdoby Nagrod Kultury Azjatyckiej Fukuoka w kategorii naukowców. Zosta wybrany na czonka korespondenta w prestiowej British Academy w dniu 17 lipca 2008 r.

Lista najwaniejszych publikacji

 • Konkurs na Sumatr Pónocn: Atjeh, Holandia i Wielka Brytania, 1858 1898. Kuala Lumpur, OUP / UMP, 1969. Wydany ponownie przez University of Malaya Press, 1974; Nowa edycja University of Malaya Press, 2017.
  Tumaczenie indonezyjskie jako Asal Mula Konflik Aceh , Dakarta, Yayasan Obor, 2004
 • Indonezyjska rewolucja narodowa, 1945 r. 1950. Hawthorn, Vic. Longmans Australia, 1974. Przedruk przez Greenwood Press, Westport, Conn., 1986.
  Tumaczenie indonezyjskie jako Revolusi Nasional Indonesia . Dakarta, Sinar Harapan, 1996.
 • Krew ludu: rewolucja i koniec tradycyjnych rzdów na pónocnej Sumatrze. Kuala Lumpur, OUP, 1979.
  Tumaczenie indonezyjskie jako Perjuangan Rakyat: Revolusi dan Hancurnya Kerajaan di Sumatra. Dakarta, Sinar Harapan, 1986.
 • Azja Poudniowo-Wschodnia w dobie handlu, 1450-1680. Tom I: Krainy poniej wiatrów. New Haven, Yale University Press, 1988.
- Tumaczenie indonezyjskie jako Asia Tenggara dalam Kurun Niaga (Dakarta, Yayasan Obor, 1992).
- Wydanie z Azji Poudniowo-Wschodniej Trasvin Publications [Silkworm Books], Chiang Mai, 1995, wznowione 1999.
- tumaczenie na jzyk japoski Hosei University Press, 1997.
- Tumaczenie na tajski Silkworm Books, Chiang Mai, 2004
- chiskie tumaczenie The Commercial Press, 2010.
 • Azja Poudniowo-Wschodnia w dobie handlu, 1450 1680. Tom II: Ekspansja i kryzys. New Haven, Yale University Press (1993).
- Tumaczenie indonezyjskie jako Dari Ekspansi hingga Krisis: Jaringan Perdagangan Global Asia Tenggara, 1450-1680 , (1999).
- japoskie tumaczenie jako Daikokai Jidai no Tonan Ajia II (Tokio, Hosei University Press, 2001).
- tumaczenie na jzyk tajski 2004; Chiskie tumaczenie 2010
 • Tworzenie wykresów ksztatu wczesnej nowoytnej Azji Poudniowo-Wschodniej. Chiang Mai: Silkworm Books, 1999, 298 pp.
  Tumaczenie na jzyk indonezyjski (2004).
 • Granica Indonezji: Acehnese i inne historie Sumatry. Singapur: Singapore University Press, 2004; 439 s. - przedruk 2005. Tumaczenie indonezyjskie 2011.
 • Nhung Tuyet Tran; Anthony Reid. Viet Nam: Borderless Histories . Univ of Wisconsin Press, 2006. ISBN   978-0-299-21773-0 .
 • Imperial Alchemy: Nacjonalizm i tosamo polityczna w Azji Poudniowo-Wschodniej . Cambridge: Cambridge University Press, 2009.
 • Do narodu przez rewolucj: Indonezja w XX wieku . Singapur: NUS Press, 2011. Tumaczenie indonezyjskie 2018.
 • Historia Azji Poudniowo-Wschodniej: krytyczne skrzyowanie . Chichester, Wielka Brytania: Wiley / Blackwell, 2015.

Reid napisa take powie o XVII-wiecznej Jawie, przedstawiajc przeycia Toma Hodgesa, Anglika, który przybywa na Jaw w 1608 roku i zamierza zbi fortun na handlu papryk -

Bibliografia

Anthony Reid i badanie przeszoci Azji Poudniowo-Wschodniej , wyd. Geoff Wade i Li Tana (Singapur: ISEAS, 2012).

New Zealand's Early Steps in Asia: A Biography of John S. Reid and Family , Anthony Reid (Canberra: 2020) [ https://nla.gov.au/nla.obj-2744707226/view

Opiniones de nuestros usuarios

Eugeniusz Markowski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Natalia Baran

Świetny post o Anthony Reid (akademicki).

Monika Szewczyk

To dobry artykuł dotyczący Anthony Reid (akademicki). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Elzbieta Duda

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Anthony Reid (akademicki), daje dużo pewności.

Darek Gajewski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Anthony Reid (akademicki) pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Anthony Reid (akademicki) tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.