Anthony Rosenroll



Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Rosenroll, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Rosenroll, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Rosenroll, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Rosenroll, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Rosenroll, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Rosenroll. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Sigwart de Rosenroll
Anthony Sigwart de Rosenroll Wetaskiwin Alberta is-wet-36-186.1p.jpg
Portret Rosenrolla z 1936 roku
Czonek zgromadzenia ustawodawczego Alberty
W biurze
9 listopada 1905 - 22 marca 1909
Poprzedzony Nowa dzielnica
zastpiony przez Charles H. Olin
Okrg wyborczy Wetaskiwin
Czonek zgromadzenia ustawodawczego Terytoriów Pónocno-Zachodnich
W urzdzie
4 listopada 1898 - 1 wrzenia 1905
Poprzedzony Nowa dzielnica
zastpiony przez Dzielnica zlikwidowana
Okrg wyborczy Wetaskiwin
Dane osobowe
Urodzony 4 grudnia 1857
Castellammare di Stabia , Wochy
Zmary 8 maja 1945 (1945-05-08) (w wieku 87)
Moose Jaw , Saskatchewan
Miejsce odpoczynku Wetaskiwin
Partia polityczna Liberalna Partia Alberty
Maonek (e) Ida Eberhard
Dzieci Arthur Sylvester (1896-1971)
Edgar (1897-1968)
Richelda (1898-1944)
Zawód Biznesmen

Anthony Sigwart de Rosenroll (4 grudnia 1857 - 8 maja 1945) by politykiem i biznesmenem w kanadyjskiej prowincji Alberta . Urodzony we Woszech w rodzinie szlacheckiej szwajcarskiej rodziny, wczesn doroso spdzi w Australii i Nowej Zelandii, zanim osiedli si w Kanadzie w 1895 roku. Zosta wybitnym mieszkacem Wetaskiwin i zosta okrzyknity jego przedstawicielem w Zgromadzeniu Ustawodawczym Terytoriów Pónocno-Zachodnich w 1898 i 1902 r. W pierwszych wyborach prowincjonalnych Alberty zosta wybrany liberaem do Zgromadzenia Ustawodawczego Alberty , gdzie pozosta do 1909 r. Dziaa w biznesie do 1940 r., a zmar w 1945 r. na zapalenie puc .

Wczesne ycie

De Rosenroll urodzi si 4 grudnia 1857 roku w Castellamare we Woszech w rodzinie Rudolpha i Margaret de Rosenroll. Pochodzi ze szwajcarskiej szlachty ze strony ojca, chocia jego linia bya nieobecna w Szwajcarii od 1806 roku. Kiedy Anthony mia trzy lata, jego ojciec zgin w Palermo podczas walki za Giuseppe Garibaldi podczas Wyprawy Tysica ; jego rodzina schronia si na Malcie przez wiksz cz rebelii.

Po powrocie do Woch, de Rosenroll uczono przez wychowawców w Neapolu , a ostatecznie ukoczy Uniwersytet w Neapolu w inynierii ldowej . Spdzi kilka lat pracujc na tym stanowisku dla rzdów Australii i Nowej Zelandii, zanim uda si do Stanów Zjednoczonych, aby odwiedzi swoj siostr. Stamtd przyby do Winnipeg w 1895 r., Stajc si ostatecznie jednym z pierwszych mieszkaców Wetaskiwin w 1896 r. Tam oeni si z Id Eberhard, z któr mia troje dzieci: Arthura (18961971 - urodzonego w Ollon z powodu nieufnoci ojca do mody kanadyjski zawód lekarza), Edgara (18971968) i Richelda (18981944).

De Rosenroll angaowa si w wiele przedsiwzi biznesowych. Pierwszym z nich byo przedsibiorstwo ranczerskie, w którym pocztkowo wspópracowa ze skandynawskim osadnikiem Thomasem R. Jevnem, a póniej zaoy ranczo Rosenroll w pobliu Hay Lakes . Inne przedsiwzicia obejmoway Rosenroll Lumber Co. Ltd., Rosenroll Dairy / Wetaskiwin Creamery, kopalni wgla oraz Rosenroll Ltd., zajmujc si nieruchomociami i ubezpieczeniami.

De Rosenroll by wybitnym obywatelem swojego modego i rozwijajcego si miasta. W 1896 r. Zosta sdzi pokoju i notariuszem . Wetaskiwin's Rosenroll Street i pobliski Rosenroll zostay nazwane na jego cze (cho pierwsza zostaa ostatecznie ponownie oznaczona numerem, a druga zostaa przemianowana na Bittern Lake w 1910 roku). By aktywnym prezbiterianinem i masonem .

Kariera polityczna i póniejsze ycie

Znaczenie De Rosenrolla byo takie, e kiedy Wetaskiwin otrzyma mandat w Zgromadzeniu Ustawodawczym Terytoriów Pónocno-Zachodnich poczwszy od wyborów w 1898 r. , Zosta nim uznany. W wyborach 1902 roku zosta ponownie wybrany przez aklamacj . Kiedy Alberta zostaa prowincj w 1905 roku, de Rosenroll startowa w swoich pierwszych wyborach w Wetaskiwin jako kandydat liberaów . Z atwoci pokona Konserwatywnego RW Angusa. Kiedy rzd przedstawi ustaw zwikszajc liczb czonków parlamentu z szesnastu do 41 mandatów, de Rosenroll argumentowa, e za mao nowych mandatów trafia do regionów wiejskich. Nie ubiega si o ponowny wybór w wyborach 1909 roku .

W 1909 r. Zosta poparty przez niemieckojzyczn ludno Strathcona jako kandydat liberaów do Izby Gmin Kanady w nadchodzcych wyborach uzupeniajcych. Nie jest jasne, czy odrzuci ich proby, czy te zosta pokonany, ale nominowanym kandydatem Liberaów by James McCrie Douglas , który zosta wybrany przez aklamacj.

W swoim póniejszym yciu de Rosenroll powici si pisaniu historii rodziny, zakoczonej w 1936 r. Odszed na emerytur w 1940 r., Pozostawiajc j synowi Edgarowi. Nastpnie przeniós si do Moose Jaw , gdzie mieszka jego syn Arthur. W 1944 r. Zachorowa na zapalenie puc, aw 1945 r. Zmar w Szczce osia w wieku 87 lat. Zosta pochowany na cmentarzu w Wetaskiwin.

Rekord wyborczy

Wyniki wyborów w 1905 roku w Albercie ( Wetaskiwin ) Frekwencja NA
Libera AL [ sic ] Rosenroll 552 66,51%
     Konserwatywny RW Angus 547 33,49%
Wyniki wyborów 1902 na Terytoriach Pónocno-Zachodnich ( Wetaskiwin ) Frekwencja Nie dotyczy
Anthony Sigwart de Rosenroll Uznany
1898 Wyniki wyborów na Terytoria Pónocno-Zachodnie ( Wetaskiwin ) Frekwencja Nie dotyczy
Anthony Sigwart de Rosenroll Uznany

Bibliografia

Uwagi

Prace cytowane

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Lucyna Konopka

Ładny artykuł z _zmienna.

Paula Antczak

Informacje o zmiennej Anthony Rosenroll są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Kinga Nowicki

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Anthony Rosenroll

Marzena Wysocki

Uważam, że ten wpis o zmiennej Anthony Rosenroll jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.