Antão Martins HomemWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antão Martins Homem, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antão Martins Homem, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antão Martins Homem, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antão Martins Homem, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antão Martins Homem, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antão Martins Homem. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antão Martins Homem
2. Kapitan-Donatário of Praia
W biurze
14831520
Monarcha
Poprzedzony Álvaro Martins Homem
zastpiony przez Álvaro Martins Homem III
Okrg wyborczy Praja
Dane osobowe
Urodzony
Antão Martins Homem

1450s
Zmary 1531
Obywatelstwo Królestwo Portugalii
Narodowo portugalski
Maonek (e) Isabel de Ornelas da Câmara
Dzieci
  • Álvaro Martins Homem
  • Domingos Martins Homem da Câmara
  • Catarina da Câmara Homem
  • Pedro Álvares da Câmara
Rezydencja Praja

Antão Martins Homem (1450-1531) by portugalskim szlachcicem, drugim donatariuszem-kapitanem Praia . Zastpi swojego ojca Álvaro Martinsa, jako kapitan wyspy Terceira .

Biografia

Antão by synem Álvaro Martins Homema, pierwszego kapitana-donatariusza Vila da Praia i Inês Martins Cardoso, wraz z rodzestwem Catarin Cardoso, Fernão Martins Ferreir i Luís Martins Homem. Rodzina Antão Martins Homem pochodzia od Pedro Homem da Costa, jednego z legendarnych Dwunastu Anglii .

W kocu polubi Isabel de Ornelas da Câmara (córk Pedro Álvares da Câmara, syna João Gonçalves Zarco i Catariny de Orneslas Saavedra), majc kilkoro dzieci, w tym Álvaro Martins Homem; Domingos Martins Homem da Câmara; Catarina da Câmara Homem i Pedro Álvares da Câmara (który zosta kanonikiem katedry Sé w Angrze. Jego syn, Álvaro Martins Homem III, zosta trzecim Donatariuszem-Kapitanem Praia i polubi Beatriz de Noronha.

Kapitan-donatariusz

Jego nominacja na Kapitana-Donata Praia zostaa potwierdzona w miecie Moura 26 marca 1483 roku.

Antão Martins przetwarza wielu mieszkaców Praia w celu budowy mynów i nie paci mu za t usug. Ostatecznie ouvidor Vasco Afonso zdecydowa (jako penicy obowizki kapitana w 1487 r.), e Antão Martins powinien zbudowa cztery myny i naprawi te w Agualvie. Pozwala to obywatelom na mielenie wedug wasnego uznania, bez hodu dla króla lub kapitana-darowizny. Ale poniewa nie udao si tego dokona, mieszkacy wrócili do ouvidor, tym razem Afonso de Matos, który nakaza ich budow za trzy miesice w 1491 roku. To po João Gomesie, João Correii i Afonso Anesie, oprócz innych wacicieli nieruchomoci i dentelmenów rolnicy tego kapitana budowali wasne myny. Ale nawet wtedy Kapitan-Donatar nie podporzdkowa si i postanowiono, e mieszkacy mog mieli na swoich miejscach przez sze miesicy (od maja do padziernika), kiedy wody jest mniej. Zniesiono równie monopol na sól, co pozwolio na zakup soli ze statków.

Bibliografia

róda

  • Drummond, Francisco Ferreira (1850), Governo dos capitães Antão Martins Homem e Vasco Anes Corte Real. Fortificação da Terceira. Poder destes donatários. Chega o general Vasco da Gama procurando remédio à saúde de seu irmão. Dá El-Rei D. Manuel foral de Alfândega; notícia de seus oficiais , Segunda Época (w jzyku portugalskim), Anais da Ilha Terceira


Opiniones de nuestros usuarios

Krystyna Sikora

To dobry artykuł dotyczący Antão Martins Homem. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Paula Kalinowski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Antão Martins Homem.

Wiktor Kulik

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Kacper Marek

Wreszcie artykuł o Antão Martins Homem, który jest łatwy do przeczytania.

Alan Wasilewski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Antão Martins Homem.