Nerw zbodoowy przedni górnyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Nerw zbodoowy przedni górny, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Nerw zbodoowy przedni górny, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Nerw zbodoowy przedni górny, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Nerw zbodoowy przedni górny, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Nerw zbodoowy przedni górny, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Nerw zbodoowy przedni górny. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Nerw zbodoowy przedni górny
Gray778.png
Gray779.png
Detale
Od Nerw podoczodoowy
Unerwia zbodoy
Identyfikatory
acina rami alveolares superiores anteriores nervi maxillaris, ramus alveolaris superior anteriores
TA98 A14.2.01.052
TA2 6241
FMA 52935
Anatomiczne warunki neuroanatomii

Przedniego wyrostka lepsze nerwów (lub przedni lepsze nerwów dentystyczny ) jest ga nerwu podoczodoowych sama ga nerwu szczki (V 2 ). Rozgazia si od nerwu podoczodoowego w kanale podoczodoowym, zanim nerw podoczodoowy wyjdzie przez otwór podoczodoowy. Opada kanaem w przedniej cianie zatoki szczkowej i dzieli si na gazie zaopatrujce siekacz i ky .

Komunikuje si z nerwem zbodoowym rodkowym górnym i wydziela ga nosow , która przechodzi przez may kana w bocznej cianie przewodu dolnego i zaopatruje bon luzow przedniej czci przewodu dolnego dolnego i dno nosa. jama , komunikujca si z gaziami nosa ze zwoju klinowo - podniebiennego .

Wane s kwestie stomatologiczne dotyczce tego nerwu. Wyrostek zbodoowy przedni górny zwykle unerwia wszystkie zby przednie, zawija si do tyu, czc si z nerwem zbodoowym rodkowym górnym, tworzc splot zbowy górny .

Zobacz te

Bibliografia

Ten artyku zawiera tekst nalecy do domeny publicznej ze strony 891 20. wydania Gray's Anatomy (1918)

Zewntrzne linki


Opiniones de nuestros usuarios

Ada Lewicki

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Emilia Antczak

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Nerw zbodoowy przedni górny, daje dużo pewności.

Bohdan Rogowski

Bardzo ciekawy ten post o Nerw zbodoowy przedni górny.

Bartlomiej Paluch

Wreszcie artykuł o Nerw zbodoowy przedni górny, który jest łatwy do przeczytania.

Joanna Grzelak

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.