Ojcowie Ante-Nicene (ksika)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ojcowie Ante-Nicene (ksika), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ojcowie Ante-Nicene (ksika), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ojcowie Ante-Nicene (ksika), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ojcowie Ante-Nicene (ksika), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ojcowie Ante-Nicene (ksika), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ojcowie Ante-Nicene (ksika). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

The Ante-Nicene Fathers , z podtytuem The Writings of the Fathers Down to AD 325 AD , to zbiór ksiek w 10 tomach (jeden tom to indeksy), zawierajcy angielskie tumaczenia wikszoci pism wczesnochrzecijaskich . Okres ten obejmuje pocztek chrzecijastwa, a do ogoszenia Credo Nicejskiego na Pierwszym Soborze Nicejskim .

Opublikowanie

Seria zostaa pierwotnie opublikowane midzy 1867 i 1873 przez Presbyterian wydawnictwa T. & T. Clark w Edynburgu pod tytuem Ante-Nicejsko Christian Library (ANCL), jako odpowiedzi na ruch Oxford s Biblioteka Ojców który by postrzegany jako zbyt silnie utosamiany z ruchem anglokatolickim. Tomy zostay zredagowane przez ks. Alexandra Robertsa i Jamesa Donaldsona . Ta seria bya dostpna w prenumeracie, ale redaktorzy nie byli w stanie zainteresowa wystarczajco abonentów, aby zleci tumaczenie homilii Orygenesa .

W 1885 roku Christian Literature Company, najpierw w Buffalo , a nastpnie w Nowym Jorku, zaczo wydawa tomy w zreorganizowanej formie. Zrobiono to bez pozwolenia i rzeczywicie byo to wydanie pirackie. Nowa seria zostaa zredagowana przez biskupa episkopatu Nowego Jorku, A. Clevelanda Coxe . Coxe nada swojej serii tytu Ojcowie Ante-Nicene . Do 1896 roku ta amerykaska edycja / korekta bya kompletna. Nie mogc zamkn pirata, T. i T. Clark byli zobowizani do zawarcia takich warunków, jakie mogli.

W 1897 roku T. & T. Clark opublikowa tom 9, który zawiera nowe tumaczenia, jako dodatkowy tom, uzupeniajcy oryginalny ANCL. Oprócz tomu 9 zawarto w caoci pochodzi z ANCL, ale w bardziej chronologicznym porzdku. Coxe doda wasne wprowadzenie i notatki, które zostay skrytykowane przez wadze akademickie i recenzentów rzymskokatolickich.

T. & T. Clark zwizali si nastpnie z Christian Literature Company i innym amerykaskim wydawc w celu publikacji Ojców Nicejskich i Post-Nicejskich .

Zobacz te

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Stanislaw Gruszka

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Ojcowie Ante-Nicene (ksika).

Kornelia Przybysz

To dobry artykuł dotyczący Ojcowie Ante-Nicene (ksika). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Edward Lipiński

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Adriana Podgórski

Uważam, że ten wpis o zmiennej Ojcowie Ante-Nicene (ksika) jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.