Ttnica bbenkowa przedniaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ttnica bbenkowa przednia, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ttnica bbenkowa przednia, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ttnica bbenkowa przednia, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ttnica bbenkowa przednia, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ttnica bbenkowa przednia, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ttnica bbenkowa przednia. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ttnica bbenkowa przednia
Gray511.png
Odgazienia ttnicy szczkowej
(przednia ttnica bbenkowa w lewym górnym rogu)
Ttnica bbenkowa przednia.png
Detale
Kieszonkowe dzieci Ucho rodkowe
Identyfikatory
acina Arteria tympanica anterior
TA98 A12.2.05.055
TA2 4425
FMA 49692
Terminologia anatomiczna

Przednia ttnica bbenkowa ( ttnica glaserian ) to maa ttnica w gowie, który dostarcza ucha rodkowego . Zwykle powstaje jako odgazienie pierwszej czci ttnicy szczkowej . Przechodzi w gór za skroniowo przegubu , wchodzi do jamy bbenkowej przez szczelina skalisto-bbenkowa i rozgazia si przez nie na bon bbenkow , tworzc naczy okrg wokó membrany z stylomastoid gazi z tylnej otologicznie i zespalajc z ttnicy pterygoid kanau i z odgazieniem karototympanicznym z ttnicy szyjnej wewntrznej .

Uwagi

Bibliografia

Ten artyku zawiera tekst nalecy do domeny publicznej ze strony 560 20. wydania Gray's Anatomy (1918)

Zewntrzne linki


Opiniones de nuestros usuarios

Paulina Morawski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Ttnica bbenkowa przednia, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Blazej Markiewicz

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Ttnica bbenkowa przednia jest tym, którego szukałem.