Ttnica piszczelowa przedniaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ttnica piszczelowa przednia, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ttnica piszczelowa przednia, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ttnica piszczelowa przednia, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ttnica piszczelowa przednia, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ttnica piszczelowa przednia, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ttnica piszczelowa przednia. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ttnica piszczelowa przednia
Ttnica piszczelowa przednia.png
Detale
ródo ttnica podkolanowa
Gazie Poczta. piszczelowa nawracajca
mrówka.
minie piszczelowe nawracajce . gazie
mrówka. przyrodkowa kostka
mrówka. kostka boczna grzbietu
stopy
ya ya piszczelowa przednia
Kieszonkowe dzieci przednia komora nogi
Identyfikatory
acina arteria piszczelowa przednia
TA98 A12.2.16.042
TA2 4708
FMA 43894
Terminologia anatomiczna

Przedniej ttnicy piszczelowej jest arteri nodze . Przenosi krew do przedniego przedziau nogi i grzbietowej powierzchni stopy , z ttnicy podkolanowej .

Struktura

Kierunek

Ttnica piszczelowa przednia jest odgazieniem ttnicy podkolanowej . Pochodzi z dystalnego koca minia podkolanowego za koci piszczelow. Ttnica zwykle przechodzi do przodu od minia podkolanowego, zanim przejdzie midzy koci piszczelow a strzak przez owalny otwór w górnej czci bony midzykostnej. Nastpnie ttnica opada midzy miniem piszczelowym przednim a prostownikiem palców doni .

Towarzyszy jej na jej przebiegu ya piszczelowa przednia i nerw strzakowy gboki .

Przecina przedni cz stawu skokowego , w którym to miejscu staje si ttnic grzbietow stopy .

Gazie

Gazie ttnicy piszczelowej przedniej to:

Znaczenie kliniczne

Gdy ttnica przechodzi przyrodkowo do szyjki koci strzakowej , staje si podatna na uszkodzenia podczas osteotomii piszczeli .

Dodatkowe obrazy

Odniesienie

  1. ^ a b Jacob, S. (2008-01-01), Jacob, S. (red.), Rozdzia 6 - Dolna koczyna , Human Anatomy , Churchill Livingstone, str. 135179, ISBN   978-0-443-10373-5 , pobrane 2021-01-13

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Franciszek Sowa

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Ttnica piszczelowa przednia.

Honorata Laskowski

Ten wpis na Ttnica piszczelowa przednia pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Czeslaw Paluch

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Ttnica piszczelowa przednia.

Radek Antczak

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Ttnica piszczelowa przednia i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Stanislaw Klimek

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.