Ttnice rzskowe przednieWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ttnice rzskowe przednie, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ttnice rzskowe przednie, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ttnice rzskowe przednie, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ttnice rzskowe przednie, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ttnice rzskowe przednie, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ttnice rzskowe przednie. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ttnice rzskowe przednie
Gray873.png
Ttnice naczyniówki i tczówki . Wiksza cz twardówki zostaa usunita.
Gray878.png
Iris , widok z przodu.
Detale
ródo Ttnica oczna
ya yy rzskowe przednie
Kieszonkowe dzieci Spojówka , twardówka i minie proste
Identyfikatory
acina Arteriae ciliares anteriores
TA98 A12.2.06.034
TA2 4485
FMA 70782
Terminologia anatomiczna

Na przednich ttnice rzskowe siedem maych ttnic w kadym oczu gniazda , które zaopatruj spojówek , twardówki i mini rectus . Pochodz z miniowych gazi ttnicy ocznej .

Kierunek

Ttnice rzskowe przednie s odgazieniami ttnicy ocznej i biegn do przedniej czci gaki ocznej razem z miniami zewntrzgakowymi . Tworz stref naczyniow pod spojówk, a nastpnie przebijaj twardówk w niewielkiej odlegoci od rogówki i kocz si w Circulus arteriosus major . Trzy z czterech mini prostych; lepszy , gorszy i przyrodkowe , s dostarczane przez dwie ttnice rzskowe kady, natomiast rectus boczne odbiera tylko jeden oddzia.

Bibliografia

Ten artyku zawiera tekst nalecy do domeny publicznej ze strony 571 20. wydania Gray's Anatomy (1918)


Opiniones de nuestros usuarios

Alexandra Grochowski

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Ttnice rzskowe przednie

Kinga Grabowski

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

David Augustyniak

Ten artykuł o zmiennej Ttnice rzskowe przednie przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Joanna Adamski

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Ttnice rzskowe przednie.