Wizado skokowo-strzakowe przednieWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Wizado skokowo-strzakowe przednie, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Wizado skokowo-strzakowe przednie, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Wizado skokowo-strzakowe przednie, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Wizado skokowo-strzakowe przednie, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Wizado skokowo-strzakowe przednie, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Wizado skokowo-strzakowe przednie. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Wizado skokowo-strzakowe przednie
Gray355.png
Wizada stopy od strony bocznej
(wizado skokowo-strzakowe przednie oznaczone na dole po lewej stronie)
Ankle.PNG
Widok boczny ludzkiej kostki
(wizado skokowo-strzakowe przednie oznaczone na rodku po prawej)
Detale
Od Ko skokowa
Do Fibula ( kostka boczna )
Identyfikatory
acina Ligamentum talofibulare anterius
TA98 A03.6.10.009
TA2 1919
FMA 44083
Terminologia anatomiczna

Wizado skokowo-strzakowe przednie jest wizado w kostce . Przechodzi od przedniej krawdzi kostki strzakowej , z przodu iz boku, do koci skokowej , przed jej boczn powierzchni stawow. Jest to jedno z bocznych wizade stawu skokowego i zapobiega przesuwaniu si stopy do przodu w stosunku do goleni. Jest to najczciej kontuzjowane wizado w skrconej kostce - w wyniku urazu odwróconego - i umoliwia pozytywny wynik testu przedniej szuflady stawu skokowego, jeli jest cakowicie rozdarty.

Zobacz te

Bibliografia

Ten artyku zawiera tekst nalecy do domeny publicznej ze strony 351 20. wydania Gray's Anatomy (1918)

Dalsza lektura

  • Matsui K, Takao M, Tochigi Y, Ozeki S, Glazebrook M (czerwiec 2017). Anatomia wizada skokowo-strzakowego przedniego i wizada pitowo-strzakowego w chirurgii maoinwazyjnej: przegld systematyczny. Chirurgia kolana, traumatologia sportowa, artroskopia (przegld). 25 (6): 18921902. doi : 10.1007 / s00167-016-4194-y . PMID   27295109 . S2CID   25598007 .

Zewntrzne linki


Opiniones de nuestros usuarios

Karina Wrona

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Wizado skokowo-strzakowe przednie jest tym, którego szukałem.

Danuta Matysiak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Gabriel Baranowski

Ładny artykuł z _zmienna.