Zajc wielkouchyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Zajc wielkouchy, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Zajc wielkouchy, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Zajc wielkouchy, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Zajc wielkouchy, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Zajc wielkouchy, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Zajc wielkouchy. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Jackrabbit antylopa
Jackrabbit antylopa 2.JPG
Klasyfikacja naukowa edytowa
Królestwo: Animalia
Gromada: Chordata
Klasa: Mammalia
Zamówienie: Lagomorpha
Rodzina: Leporidae
Rodzaj: Lepus
Gatunki:
L. alleni
Nazwa dwumianowa
Lepus alleni
Mearns , 1890
Antelope Jackrabbit area.png
Asortyment królików wielkokwiatowych antylop

Antylopy Jackrabbit ( Lepus alleni ) jest gatunkiem Ameryki Pónocnej zajc znale w poudniowej Arizonie i Meksyku, który zajmuje pónocno suchych obszarów pustynnych.

Zachowanie

Jest to najbardziej aktywna podczas zmierzchu ( zmierzchowy ) iw nocy ( nocne ), ale mog by aktywne w cigu dnia, gdy warunki s korzystne (cikie pokrycia cloud).

Historia ewolucyjna

Dowody kopalne umieszczaj rodzaj Lepus w Ameryce Pónocnej okoo 2,5 miliona lat temu. Uwaa si, e w tym czasie w Ameryce Pónocnej istnia wymary obecnie gatunek zajca zajca , Lepus giganteus . Gatunek ten mia podobne cechy fizyczne jak zajc wielkouchy, co utrudniao rozrónienie skamieniaoci obu gatunków. W badaniu z 2014 r. Naukowcy postawili hipotez, e L. giganteus suy jako wspólny przodek zygzaka antylopa i zajca wielkokwiatowa . Zajc wielkouchy wspóistnieje z zajcem antylop, a oba gatunki utrzymuj zwizek wspóczulny . W tym samym badaniu 2014, analiza genetyczna zawarta e trzy LEPUS gatunki maj wspóln biaego jednostronne JackRabbit przodka L. callotis (biae jednostronne JackRabbit), L. alleni (antylopy JackRabbit) i L. flavigularis ( Tehuantepec Jackrabbit ). Opierajc si na tych dowodach, naukowcy doszli równie do wniosku, e zajc wielkouchy , cho blisko spokrewniony z biaogrzbietami , istnieje we wasnej, odrbnej podkladzie.

Zasig geograficzny

W Stanach Zjednoczonych zajc wielkouchy wystpuje w niektórych czciach Arizony oraz w stanach takich jak Chihuahua , Nayarit , Sinaloa i Sonora w pónocno - zachodnim Meksyku . W porównaniu z innymi gatunkami zajcy wystpujcymi w Ameryce Pónocnej, zasig wystpowania zajca wielkokwiatowego jest ograniczony. Gatunek ten nie zamieszkuje obszarów dalej na wschód ni niebiaskie wyspy w Arizonie i Sierra Madre Occidental w Meksyku. Nie promieniuje równie na zachód od Florencji w Arizonie . Od lipca 2017 roku zosta zauwaony i sfotografowany przez stranika Parku Narodowego w Lake Mead Recreational Area w Nevadzie.

Siedlisko

Zygzak antylopa wystpuje w rónych siedliskach tropikalnych i subtropikalnych. Mona go znale na trawiastych wzgórzach lub równinach, preferujc siedliska z duymi, pustynnymi krzewami nad wysok traw. Gatunek ten mona równie znale w bardziej jaowych siedliskach pustynnych. Badanie z 2014 r. Skupiajce si na ekologii wykazao, e idealne siedlisko dla królika wielkokwiatowego antylopa obejmuje trawiast okryw ziemi i mesquite overstory. Ten gatunek nie preferuje suchego klimatu; zamiast tego zajc wielkouchy yj na obszarach o opadach w okresie letnim od 90 mm do 360 mm. W przeciwiestwie do zajca polarna, która przeywa w mniej wilgotnych warunkach, zajc polarny zamieszkuje miejsca o wikszej wilgotnoci.

Opis

Zajc wielkouchy to duy gatunek Lepus . Samce i samice królika wielkokwiatowego maj identyczny wygld. Gatunek ten jest duy, ma dugie, spiczaste uszy i wyrane umaszczenie. Zajc polarny ma biay brzuch, jasnoszare boki, grzbiet usiany czarnym i pomaraczowym ubarwieniem na szyi i klatce piersiowej. Jest podobny do gatunków takich jak zajc polarny i zajc polarny . Dugo ciaa wynosi od 52 do 58 cm (22 cale), a ogon moe mie od 5 do 10 cm (3 cale) dugoci. Jego przednie nogi rosn od 10 do 20 cm (3,9 do 7,9 cala), a tylne nogi mog mie dugo od 20 do 30 cm (7,9 do 11,8 cala). Uszy królika antylopy rosn do 1417 cm (6 cali) i mog way do 9 funtów (4,1 kg). Gatunek ma bardzo du czaszk i dug mównic. Jego uszy s niezwykle dugie z biaymi na czubku i brzegach. Dwukolorowy ogon jest czarny na górze i bladoszary poniej. Jackrabbit antylopa ma jasnoszare boki, pomaraczow szyj i klatk piersiow oraz grzbiet nakrapiany czarnym.

Karmienie

Zajc wielkouchy ywi si kaktusami, trawami i inn rolinnoci liciast. Gatunek ten zosta zaobserwowany, gdy kopie i zjada gleb, próbujc pobra mineray i inne skadniki odywcze. Mona je sklasyfikowa jako rolinoerne i graminoerne . ywi si kaktusami, limi mesquite i inn rolinnoci.

Reprodukcja

Jackrabbity antylopa rozmnaaj si od grudnia do wrzenia, a cia trwa okoo szeciu tygodni. Samice maj do czterech miotów rocznie, od jednego do piciu osobników. Dziecko zajc, zwany leveret, rodzi zagniazdowniki ; ma otwarte oczy, jest ruchliwy i pokryty futrem. Mode rodz si w pytkich gniazdach brudu, które powstaj w wyniku skrobania powierzchni ziemi.

Zagroenia

Znane drapieniki zygzaka antylopa to ry rudy , kojoty i ory przednie . Poniewa zajc wielkouchy przycigaj drapieniki, które s równie zagroeniem dla zwierzt gospodarskich, ludzie poluj na nie, aby zmniejszy potencjalne problemy. Na gatunek ten poluje si równie w celu spoycia przez ludzi lub dla cennej skóry.

Utrata siedlisk stanowi równie zagroenie dla wielorybów wielkokwiatowych, poniewa ekspansja rolnicza zakóca ich siedliska. Wypas zwierzt gospodarskich zmniejsza liczebno traw i rolin zielnych na obszarach, na których yj wieloryby antylopy.

Podgatunki

Istniej trzy rozpoznane podgatunki:

  • L a. i alleni
  • L. a. palitans
  • L. a. tiburonensis

Zobacz te

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Lech Andrzejewski

Ładny artykuł z _zmienna.

Ryszard Podgórski

Informacje o zmiennej Zajc wielkouchy są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Marianna Janowski

Świetny post o Zajc wielkouchy.