Zbiornik AntylopyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Zbiornik Antylopy, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Zbiornik Antylopy, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Zbiornik Antylopy, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Zbiornik Antylopy, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Zbiornik Antylopy, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Zbiornik Antylopy. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Zbiornik Antylopy
Antelope Reservoir jest niezwykle odlega.  Jedynym towarzystwem byy tu setki migrujcych ptaków, które paplay przez wikszo nocy.
Poranek w Antelope Reservoir
Zdjcie: Michael Lemmon
Zbiornik Antylopy znajduje si w Oregonie
Zbiornik Antylopy znajduje si w Oregonie
Zbiornik Antylopy
Lokalizacja Zbiornika Antylopy w Oregonie, USA.
Zbiornik Antylopy znajduje si w Oregonie
Zbiornik Antylopy znajduje si w Oregonie
Zbiornik Antylopy
Antelope Reservoir (Stany Zjednoczone)
Lokalizacja Hrabstwo Malheur w stanie Oregon
Wspórzdne 42 ° 5424 N 117 ° 1409 W / 42,90667 ° N 117,23583 ° W / 42.90667; -117,23583 Wspórzdne : 42 ° 5424 N 117 ° 1409 W / 42,90667 ° N 117,23583 ° W / 42.90667; -117,23583
Rodzaj zbiornik , eutroficzny
Wpywy pierwotne Jack Creek, Antelope Feeder Canal z Jordan Creek , przerywane strumienie
Wypywy pierwotne Jack Creek
Zlewnia 638 mil kwadratowych (1650 km 2 )
 Kraje dorzecza Stany Zjednoczone
Wybudowany 19131914  ( 1914 )
Powierzchnia 3285 akrów (1329 ha)
Przecitna gboko 8 stóp (2,4 m)
Maks. gboko 25 stóp (7,6 m)
Objto wody 26,300 akrów stóp (32,4 x 10 6  m 3 ) ^
Dugo brzegu 1 27 km
Wysoko powierzchni 4318 stóp (1316 m)
Rozliczenia Dolina Jordanu
Bibliografia
1 Dugo brzegu nie jest dobrze zdefiniowan miar .

Zbiornik Antylopy to duy zbiornik wodny gromadzony do nawadniania w pópustynnym regionie poudniowo - wschodniego Oregonu w Stanach Zjednoczonych. Znajduje si w pobliu maego miasta Jordan Valley w hrabstwie Malheur , okoo 10 mil (16 km) na zachód od granicy Oregonu z Idaho . Chocia jezioro tworzy tama w poprzek Jack Creek, wikszo wody wpywa do zbiornika przez Kana Antelope Feeder. Kieruje wod do zbiornika z pobliskiego Jordan Creek w punkcie w pobliu granicy Idaho. Jack Creek, który przenosi niewielkie wypywy ze zbiornika, wpada do Jordan Creek dalej w dó rzeki.

Historia

Jezioro zostao pierwotnie utworzone przez zapor o wysokoci 42 stóp (13 m), zbudowan w latach 191314 na Jack Creek. W tym czasie woda w zbiorniku pochodzia z okresowych strumieni powierzchniowych. Tama, zarzdzana przez Jordan Valley Irrigation District, zostaa podniesiona do 80 stóp (24 m) w 1933 r., A oprócz przerywanych przepywów wysza tama gromadzi wod z Jordan Creek. Woda jest wykorzystywana do nawadniania okoo 12 000 akrów (4900 ha) pól uprawnych w dole rzeki od jeziora.

Rekreacja

Bureau of Land Management , który zarzdza du cz pastwisk w dorzeczu Antelope zbiorniku utrzymuje campingu publicznego i rampy odzi na jeziorze. Wdkarze mog owi zarybione pstrgi , a dzikie pstrgi z rzeki Columbia z Jordan Creek czasami wpywaj do zbiornika. Jednak Oregon Health Authority wyda ostrzeenia o bardzo wysokim poziomie zanieczyszczenia metylortci, co sprawia, e ryby zowione z jeziora s niebezpieczne do spoycia. Zanieczyszczenie wynika z wczeniejszej dziaalnoci górniczej wzdu górnego biegu rzeki Jordan Creek, w pobliu Silver City w stanie Idaho , gdzie do oddzielenia zota i srebra od innych materiaów uyto duych iloci rtci.

Wdkarstwo w Oregonie mówi, e jezioro jest lepszym miejscem do samotnoci ni do wdkowania. Inne atrakcje obejmuj obserwowanie ptactwa wodnego, wspaniae zachody soca i wspaniae moliwoci obserwowania gwiazd.

Zobacz te

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

John Kuczyński

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Zbiornik Antylopy jest tym, którego szukałem.

Roman Janicki

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Dariusz Panek

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.