Agnieszka Kowal

W tym artykule zbadamy fascynujący świat Agnieszka Kowal i wszystkie implikacje, jakie ten temat ma dla naszego społeczeństwa. Agnieszka Kowal to temat, który przykuł uwagę zarówno ekspertów, jak i fanów, wywołując żarliwe debaty i wywołując rosnące zainteresowanie jego wieloma aspektami. Na tych stronach zagłębimy się w historię, wpływ i możliwe przyszłe implikacje Agnieszka Kowal, analizując każdy szczegół i oferując kompleksową wizję tego tematu, który jest dziś tak istotny. Od jego początków po najnowsze zastosowania, ten artykuł zawiera obszerną analizę Agnieszka Kowal, której celem jest zapewnienie czytelnikowi głębokiego i wzbogacającego zrozumienia tego ekscytującego tematu.

Agnieszka Kowal
Data urodzenia

1979

Zawód, zajęcie

samorządowiec

Alma Mater

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Stanowisko

członek zarządu województwa lubelskiego (2003–2004)

Partia

Samoobrona RP

Agnieszka Kowal (ur. 1979) – polska samorządowiec, z wykształcenia historyk, w latach 2003–2004 członek zarządu województwa lubelskiego II kadencji.

Życiorys

Pochodzi z Bystrzycy. W lutym 2003 ukończyła studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II[1].

W 2002 zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Samoobrony, przewodniczyła strukturom Ogólnopolskiej Młodzieżowej Organizacji Samoobrony RP w województwie lubelskim[1]. W 2002 wybrana radną sejmiku lubelskiego[2]. W kolejnym roku została wykluczona z partii, następnie przystąpiła do Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego Lubelszczyzny „Rozwój”[3] (działała w sejmikowym klubie Porozumienie Lubelskie, skupiającym byłych i aktualnych radnych Samoobrony). 14 lipca 2003 powołana na stanowisko członka zarządu województwa lubelskiego[4] w ramach koalicji z SLD i PSL. Została odwołana ze stanowiska 8 listopada 2004[5] po skonfliktowaniu się z pozostałymi członkami zarządu[6]. W 2006 nie kandydowała ponownie do sejmiku.

W 2007 wyjechała do Włoch, gdzie podjęła pracę. Oskarżała w mediach Stanisława Łyżwińskiego i Andrzeja Leppera o molestowanie działaczek Samoobrony[7].

Przypisy