Akcja na Kubie

Dzisiaj Akcja na Kubie to temat obejmujący szeroki zakres aspektów dzisiejszego społeczeństwa. Od wpływu, jaki ma na życie ludzi, po znaczenie w branży zawodowej, Akcja na Kubie okazał się fundamentalnym elementem rozwoju i ewolucji różnych dziedzin. Dzięki różnym badaniom i badaniom udało się potwierdzić znaczenie, jakie Akcja na Kubie ma w naszym codziennym życiu, a także jego rolę w kształtowaniu różnych aspektów rzeczywistości. W tym artykule zbadamy różne podejścia i perspektywy dotyczące Akcja na Kubie, analizując jego wpływ i znaczenie we współczesnym świecie.

Akcja na Kubie
Cuba Crossing
Gatunek

sensacyjny

Data premiery

styczeń 1980

Kraj produkcji

USA, RFN

Język

angielski

Czas trwania

92 minuty

Reżyseria

Chuck Workman

Scenariusz

Chuck Workman, Robin Swicord

Główne role

Stuart Whitman, Robert Vaughn, Michael V. Gazzo

Muzyka

Jack White

Zdjęcia

Robert Carras

Montaż

James Symons

Produkcja

Jack White Productions, Key West

Dystrybucja

Polskie Nagrania

Budżet

1 500 000 $

Akcja na Kubie (ang. Cuba Crossing) – amerykański film sensacyjny z 1980 r. wyreżyserowany przez Chucka Workmana. Wyprodukowany przez Jack White Productions oraz Key West.

Fabuła

Hudson (Robert Vaughn) to agent pracujący dla CIA, który przed laty uczestniczył w Inwazji w Zatoce Świń. Nie mogąc pogodzić się z demonami przeszłości, postanawia przeprowadzić zamach na kubańskiego dyktatora. W skrupulatnie zaplanowanej akcji pomaga mu lokalny gangster Rossellini (Michael V. Gazzo) oraz Tony (Stuart Whitman) – kapitan kutra rybackiego i najpopularniejszego pubu w miasteczku Key West, zaś cała operacja koordynowana jest przez tajemniczego Pana Bella (Raymond St. Jacques).

Obsada

i inni.

Bibliografia