Aleksandr Kowalenko

W dzisiejszym świecie Aleksandr Kowalenko stał się bardzo istotny w różnych aspektach życia codziennego. Zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym, obecność Aleksandr Kowalenko stała się czynnikiem decydującym, który kształtuje nasze decyzje, opinie i zachowania. Wraz z postępem technologii i globalizacją Aleksandr Kowalenko zdołał przekroczyć granice i bariery kulturowe, stając się tematem ogólnego zainteresowania i miejscem spotkań współczesnego społeczeństwa. Od wpływu na gospodarkę po wpływ na politykę i kulturę, Aleksandr Kowalenko stworzył sieć powiązań, która wpływa na wszystkie zakątki planety. W tym artykule przyjrzymy się bliżej fundamentalnej roli, jaką Aleksandr Kowalenko odgrywa w naszym codziennym życiu i temu, jak udało mu się zyskać pozycję kluczowego elementu ewolucji dzisiejszego społeczeństwa.

Aleksandr Kowalenko
Александр Коваленко
Data i miejsce urodzenia

8 maja 1963
Bobrujsk

Wzrost

178 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  ZSRR
Igrzyska olimpijskie
brąz Seul 1988 lekkoatletyka
(trójskok)

Aleksandr Jurjewicz Kowalenko {ros. Александр Юрьевич Коваленко; ur. 8 maja 1963 w Bobrujsku) – białoruski lekkoatleta specjalizujący się w trójskoku, który przez pierwsze lata kariery startował w barwach Związku Radzieckiego.

Tuż za podium – na czwartym miejscu – zakończył udział w mistrzostwach świata w 1987. Zdobył brązowy medal olimpijski w Seulu (1988). Cztery lata później podczas igrzysk w Barcelonie był siódmy. Medalista mistrzostw ZSRR[1].

Jego żoną jest trzykrotna mistrzyni olimpijska w biegach średnich Tatjana Kazankina.

Rekord życiowy: 17,77 (18 lipca 1987, Briańsk) – rezultat ten jest aktualnym rekordem Białorusi.

Osiągnięcia

Rok Impreza Miejsce Lokata Wynik
1987 Mistrzostwa świata Włochy Rzym 4. miejsce 17,38
1988 Igrzyska olimpijskie Korea Południowa Seul 3. miejsce 17,42
1992 Igrzyska olimpijskie Hiszpania Barcelona 7. miejsce 17,06
1992 Puchar świata Kuba Hawana 5. miejsce 16,85

Przypisy

  1. Soviet Championships , gbrathletics (ang.).

Bibliografia