W tym artykule zbadamy fascynujący świat Alfred Sturtevant, temat, który przez lata przykuwał uwagę wielu osób. Niezależnie od tego, czy ze względu na swój wpływ na społeczeństwo, jego dzisiejsze znaczenie, czy po prostu ze względu na swoją historię i ewolucję, Alfred Sturtevant stanowi punkt zainteresowania różnych sektorów populacji. Na tych stronach będziemy analizować różne aspekty związane z Alfred Sturtevant, od jego wpływu na gospodarkę po implikacje kulturowe. Dodatkowo zbadamy jego wpływ na współczesny świat i to, jak na przestrzeni lat ukształtowało nasze postrzeganie Alfred Sturtevant. Przygotuj się na zanurzenie się w świecie odkryć i nauki!
Alfred Henry Sturtevant (ur. 21 listopada 1891 w Jacksonville, zm. 5 kwietnia 1970 w Pasadena[1]) – amerykański genetyk i zoolog, członek Narodowej Akademii Nauk USA, młodszy brat lingwisty Edgara Sturtevanta, uczeń i współpracownik Thomasa Hunta Morgana w badaniach nad muszką owocową (Drosophila melanogaster). 13 lutego 1968 r. otrzymał z rąk prezydenta USA Lyndona B. Johnsona amerykańskie odznaczenie National Medal of Science za rok 1967[2][3].
Wkład naukowy Alfreda Sturtevanta w badania genetyczne polegał na opracowaniu map genetycznych, które wykazywały, że chromosomy zawierają linearnie ułożone geny[4]. Ponadto opisał to, co jest uważane za pierwszy przykład mutacji pojedynczego genu wpływającej na zachowanie[5].