Ambleteuse

W dzisiejszym świecie Ambleteuse stał się tematem rosnącego zainteresowania ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Wraz z postępem technologii i globalizacją Ambleteuse stał się punktem odniesienia w codziennym życiu wielu ludzi, wpływając na wszystko, od ich decyzji konsumpcyjnych po sposób relacji z innymi. W całej historii Ambleteuse był przedmiotem debat i analiz, generując niezliczone opinie i perspektywy, które miały na celu zrozumienie jego wpływu na społeczeństwo. W tym artykule zbadamy kluczowe elementy, które sprawiają, że Ambleteuse jest dziś istotnym tematem, a także jego ewolucję w czasie i wpływ na różne aspekty współczesnego życia.

Ambleteuse
miejscowość i gmina
ilustracja
Herb
Herb
Państwo

 Francja

Region

 Hauts-de-France

Departament

Pas-de-Calais

Okręg

Boulogne-sur-Mer

Kod INSEE

62025

Powierzchnia

5,45 km²

Populacja (1990)
• liczba ludności


2007

• gęstość

368 os./km²

Kod pocztowy

62164

Położenie na mapie Pas-de-Calais
Mapa konturowa Pas-de-Calais, blisko lewej krawiędzi u góry znajduje się punkt z opisem „Ambleteuse”
Położenie na mapie Francji
Mapa konturowa Francji, blisko górnej krawiędzi znajduje się punkt z opisem „Ambleteuse”
Położenie na mapie regionu Hauts-de-France
Mapa konturowa regionu Hauts-de-France, u góry po lewej znajduje się punkt z opisem „Ambleteuse”
Ziemia50°48′N 1°36′E/50,800000 1,600000
Strona internetowa

Ambleteuse – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Hauts-de-France, w departamencie Pas-de-Calais. Nazwa miejscowości jest pamiątką po osadnictwie saskim; jeszcze Beda Czcigodny w VIII wieku nazywał tę miejscowość Amfleat. Obecna forma pochodzi zaledwie z XVI wieku, a jej formy wcześniejsze, takie jak Ambleteuve, wywodzą się w sposób oczywisty z pierwotnego Amfleat hove. Flead zaś w jęz. saksońskim oznaczało "wodę bieżącą, rzeczkę, kanał"[1].

Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwało 2007 osób, a gęstość zaludnienia wynosiła 368 osób/km² (wśród 1549 gmin regionu Nord-Pas-de-Calais Ambleteuse plasuje się na 360. miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 641.).

Przypisy

  1. Longnon A., Les noms de lieu de la France; leur origine, leur signification, leurs transformations, Paryż 1973, ISBN 0-8337-2142-9

Bibliografia