Andrzej Brzeziński (fotograf)

W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Andrzej Brzeziński (fotograf), badając jego wiele aspektów i odkrywając wszystko, co ten motyw ma do zaoferowania. Od jego powstania po dzisiejsze znaczenie, poprzez jego wpływ na różne obszary społeczeństwa, zanurzymy się w całkowitym zanurzeniu, aby w pełni zrozumieć Andrzej Brzeziński (fotograf). Poprzez wyczerpującą i rygorystyczną analizę staramy się rzucić światło na ten temat i zaoferować globalną wizję, która pozwala naszym czytelnikom zdobyć głęboką i wzbogacającą wiedzę. Przygotuj się na podróż pełną odkryć i uczenia się, gdzie Andrzej Brzeziński (fotograf) będzie w centrum uwagi i kluczem do zrozumienia wszechświata tak rozległego, jak ekscytującego.

Andrzej Brzeziński
Data i miejsce urodzenia

1944
Lublin

Data i miejsce śmierci

2008
Warszawa

Zawód, zajęcie

fotograf, reportażysta

Andrzej Brzeziński (ur. w 1944 w Lublinie, zm. w 2008 w Warszawie) − polski fotograf, reportażysta.

Życiorys

Studiował fizykę w Uniwersytecie Warszawskim. Członek Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie prowadził grupę „Medium”. Od 1971 roku uprawiał fotografię reportażową, stosował obiektywy szerokokątne i fotografował bez precyzyjnego pomiaru ostrości. Rezultatem była wystawa Spotkania w galerii Hybrydy w Warszawie w 1979.

Próbował stosować niektóre postulaty fotografii konceptualnej − wystawa Algorytmy w Małej Galerii ZPAF w Warszawie. Tworzył także w konwencji street photography, wpisując się w nurt fotografii socjologicznej. Posługując się samodzielnie skonstruowanym obiektywem lustrzanym o ogniskowej 1000 mm. Efektem była wystawa Twarze w galerii Hybrydy w Warszawie w 1981 roku. Wystawy Homeostazja i Transmutacje, w Gdańskiej Galerii Fotografii w 1987 roku, wskazywały na klasyczne rozumienie fotografii.

Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Uczestniczył również w dwóch ważnych wystawach zbiorowych Polska Fotografia XX wieku w Warszawie w 2007 i Polska sztuka lat 80. z kolekcji C.S.W w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie w 2011.

Linki zewnętrzne