W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Andrzej Miszkurka, badając jego pochodzenie, wpływ na dzisiejsze społeczeństwo i jego znaczenie w różnych dziedzinach. Od swoich początków do chwili obecnej Andrzej Miszkurka odegrał fundamentalną rolę w historii ludzkości, wpływając zarówno kulturowo, jak i technologicznie. Idąc tym tropem, szczegółowo przeanalizujemy jego ewolucję, implikacje i to, jak ukształtowało nasz sposób rozumienia świata. Ponadto zagłębimy się w możliwe przyszłe implikacje, oferując szeroką i złożoną wizję tego intrygującego zjawiska, które w dalszym ciągu przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie.
Data i miejsce urodzenia |
8 kwietnia 1971 |
---|---|
Zawód, zajęcie |
redaktor, wydawca, autor gier fabularnych |
Andrzej Miszkurka (ur. 8 kwietnia 1971 w Warszawie) – polski redaktor, wydawca, publicysta i autor gier fabularnych.
W latach 90. stały współpracownik, autor tekstów, a następnie redaktor i redaktor naczelny pisma „Magia i Miecz”. Pisał także artykuły do pisma Labirynt. Wiele tekstów (w tym przygody) napisał wspólnie z Tomkiem Kreczmarem. Współautor gry fabularnej Kryształy Czasu. Wraz z Jackiem Brzezińskim napisał suplement do książkowej edycji systemu Oko Yrrhedesa Andrzeja Sapkowskiego.
Był redaktorem naczelnym pism: Fenix oraz Super Fantastyka Powieść.
Od 1997 roku redaktor serii „Fantastyka” w Wydawnictwie Mag. Twórca i redaktor serii Uczta Wyobraźni[1][2] w tym samym wydawnictwie. Od 2006 roku redaktor i wiceprezes zarządu w Wydawnictwie Nowa Proza[3].
Redaktor wielu książek oraz podręczników do gier fabularnych.
Za pracę w Magu trzykrotnie wyróżniony nagrodą Śląkfa w kategorii Wydawca Roku (1997, 2001, 2006)[4].