W tym artykule poznamy fascynujący świat Ann Gillis i wszystko, co wiąże się z tą koncepcją. Od swoich początków do dzisiejszej ewolucji, Ann Gillis odegrał kluczową rolę w różnych obszarach społeczeństwa. Poprzez szczegółową analizę zbadamy wpływ Ann Gillis na kulturę, naukę, politykę i wiele innych aspektów życia codziennego. Ponadto poznamy różne perspektywy i opinie, jakie istnieją na temat Ann Gillis, a także kontrowersje, jakie wzbudził na przestrzeni czasu. Krótko mówiąc, ten artykuł ma na celu przedstawienie kompleksowej i wzbogacającej wizji Ann Gillis w celu pogłębienia jego zrozumienia i wpływu na dzisiejszy świat.
Ann Gillis, właśc. Alma Mabel Conner (ur. 12 lutego 1927 w Little Rock, zm. 31 stycznia 2018 w Horam[1]) – amerykańska aktorka filmowa.
Debiutowała na ekranie jako 7-letnia dziewczynka niewielką rolą w filmie Ludzie w bieli (1934) wyreżyserowanego przez pochodzącego z Polski Ryszarda Bolesławskiego. Po kilku rolach drugoplanowych, w drugiej połowie lat 30. zaczęła otrzymywać bardziej znaczące role; m.in. w filmach: Król hokeja (1936), Mała sierotka Annie (1938), Przygody Tomka Sawyera (1938). Jej wytwórnia filmowa Warner Bros. chciała ją wykreować na drugą Shirley Temple; ostatecznie z tych planów nic nie wyszło. Swoją aktorską karierę kontynuowała w latach 40., jednak nie odniosła większych sukcesów. Po raz ostatni pojawiła się na ekranie w roku 1968, w legendarnym filmie Stanleya Kubricka 2001: Odyseja kosmiczna, w którym zagrała matkę głównego bohatera dr Poole'a.