Anthony Aveni

W tym artykule zajmiemy się Anthony Aveni, tematem, który przyciągnął uwagę i zainteresowanie osób z różnych dziedzin i profili. Anthony Aveni to temat szeroko dyskutowany, który wywołał sprzeczne opinie, generując szerokie spektrum analiz, dyskusji i refleksji. Od samego początku Anthony Aveni był przedmiotem studiów, badań i spekulacji, wzbudzając ciekawość i niepokój u tych, którzy chcą zrozumieć, pogłębić i zrozumieć jego implikacje i konsekwencje. Przez lata Anthony Aveni ewoluował i stał się istotnym tematem w różnych kontekstach, obejmujących aspekty społeczne, polityczne, ekonomiczne, naukowe i kulturowe. W tym artykule zbadamy różne perspektywy, podejścia i debaty związane z Anthony Aveni, aby zaoferować wszechstronną i wzbogacającą wizję tego ekscytującego tematu.

Anthony Aveni
Pełne imię i nazwisko

Anthony Francis Aveni

Data i miejsce urodzenia

5 marca1938
New Haven

Zawód, zajęcie

antropolog, astronom

Narodowość

amerykańska

Anthony Francis Aveni (ur. 5 marca 1938 w New Haven) – amerykański antropolog i astronom.

Znany szczególnie z publikacji i wkładu w rozwój archeoastronomii. Jest specjalistą w zakresie studiów nad antycznymi praktykami astronomicznymi na terenie Ameryk. Jest jednym z pionierów badań w zakresie astronomii historycznej w prekolumbijskich kulturach Mezoameryki. Jest obecnie (2009) profesorem na Colgate University w Nowym Jorku.

Tłumaczenia prac na j. polski

  • Imperia czasu. Kalendarze, zegary i kultury, Poznań 2001, Wyd Zysk i S-ka, Antropos, ISBN 83-7150-934-0.
  • Schody do gwiazd. Obserwacje nieba w trzech wielkich starożytnych kulturach, Poznań 2002, Wyd Zysk i S-ka, s. 272, Antropos, ISBN 83-7150-994-4.
  • Poza kryształową kulą. Magia, nauka i okultyzm od starożytności po New Age, Poznań 2001, Wyd Zysk i S-ka, s. 472, Antropos, ISBN 83-7150-675-9.
  • Rozmowy z planetami. W jaki sposób nauka i mitologia wymyśliły kosmos, tł. Robert Bartołd, Poznań 2000, Wyd. Zysk i S-ka, Antropos, ISBN 83-7150-674-0.

Linki zewnętrzne