August Wilhelm Eichler

Dziś August Wilhelm Eichler to temat, który przyciągnął uwagę ludzi w każdym wieku i z różnych części świata. Znaczenie August Wilhelm Eichler w dzisiejszym społeczeństwie wywołało szeroką debatę i doprowadziło do zwiększonego zainteresowania zrozumieniem jego konsekwencji w naszym codziennym życiu. Od swoich początków po wpływ na teraźniejszość, August Wilhelm Eichler był przedmiotem licznych badań, dyskusji i analiz, które miały na celu rzucić światło na jego wielorakie wymiary. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty August Wilhelm Eichler i jego wpływ na nasze środowisko, w celu zapewnienia kompleksowej i aktualnej wizji tego bardzo istotnego tematu.

August Wilhelm Eichler
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

22 kwietnia 1839
Neukirchen

Data i miejsce śmierci

2 marca 1887
Berlin

profesor nauk przyrodniczych
Specjalność: botanika
Alma Mater

Uniwersytet w Marburgu

Doktorat

1861

Profesura

1871

Nauczyciel akademicki
Uczelnia

Uniwersytet w Monachium
Technische Universität Graz
Uniwersytet w Kilonii
Uniwersytet w Berlinie

August Wilhelm Eichler (ur. 22 kwietnia 1839 w Neukirchen, zm. 2 marca 1887 w Berlinie) – botanik niemiecki. Napisał m.in. Entwicklungsgeschichte der Blatter, Blütendiagramme (18751878) oraz Syllabus der Vorlesungen über Phanerogamenkunde (1883)[1].

Eichler studiował matematykę i nauki przyrodnicze na Uniwersytecie w Marburgu, uzyskując w 1861 doktorat. W 1865 został wykładowcą na Uniwersytecie w Monachium, a sześć lat później profesorem botaniki w Technische Hochschule w Grazu i dyrektorem Ogrodu Botanicznego. W 1872 otrzymał posadę na Uniwersytecie w Kilonii, gdzie pozostał do 1878 roku, kiedy to został dyrektorem zielnika na Uniwersytecie Berlińskim[2].

Przypisy

  1. Wielka Ilustrowana Encyklopedja Powszechna Wydawnictwa Gutenberga. Tom IV. Kraków: Wydawnictwo Gutenberga.
  2. August Wilhelm Eichler na stronie Britannica