Bürgerbräukeller

W dzisiejszym świecie Bürgerbräukeller stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu ludzi w każdym wieku i w różnych częściach świata. Od momentu pojawienia się Bürgerbräukeller wywołał ciągłą debatę i niezliczoną ilość sprzecznych opinii. Zjawisko to przykuło uwagę ogółu społeczeństwa i dało początek badaniom, dyskusjom i demonstracjom wokół różnych jego aspektów. W tym artykule dokładnie zbadamy wpływ Bürgerbräukeller na dzisiejsze społeczeństwo, analizując jego implikacje i przedstawiając pełny przegląd tego tematu, który nie pozostawi nikogo obojętnym.

Bürgerbräukeller
Ilustracja
Zebranie Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP) w Bürgerbräukeller w 1923 roku
Państwo

 RFN

Miejscowość

Monachium

Adres

Rosenheimer Straße 11–14

Typ budynku

piwiarnia

Ukończenie budowy

1885

Zniszczono

1979

Położenie na mapie Monachium
Mapa konturowa Monachium, blisko centrum po prawej na dole znajduje się punkt z opisem „Bürgerbräukeller”
Położenie na mapie Niemiec
Mapa konturowa Niemiec, na dole nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Bürgerbräukeller”
Położenie na mapie Bawarii
Mapa konturowa Bawarii, na dole znajduje się punkt z opisem „Bürgerbräukeller”
Ziemia48°07′48″N 11°35′33″E/48,130000 11,592500

Bürgerbräukeller – była piwiarnia w Monachium.

Znajdowała się przy Rosenheimer Straße w dzielnicy Haidhausen. Została założona w 1885. Obiekt mieścił 1830 miejsc i w czasie Republiki Weimarskiej był miejscem spotkań politycznych, w tym członków Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP). W tym czasie należała do browaru Löwenbrauerei, gospodarzem był Korbinian Reindl. Spotkanie nazistów, które odbyło się 8 listopada 1923, poprzedziło tzw. pucz monachijski. W listopadzie 1939 w budynku miał miejsce zamach na Adolfa Hitlera, przeprowadzony przez Georga Elsera.

Po zakończeniu II wojny światowej była składem żywności i stołówką Armii Stanów Zjednoczonych, a od 1958 ponownie piwiarnią. Została zburzona w 1979.

Linki zewnętrzne