W tym artykule zajmiemy się Believe women, tematem, który przykuł uwagę wielu osób na całym świecie. Aby zapewnić kompleksowy i szczegółowy obraz Believe women, zbadamy różne aspekty związane z tym tematem, od jego początków po dzisiejsze znaczenie. Dodatkowo przeanalizujemy różne perspektywy i opinie ekspertów w tej dziedzinie, aby zaoferować czytelnikom głębokie i pełne zrozumienie Believe women. Dodatkowo przeanalizujemy wpływ, jaki Believe women wywarł na różne obszary, a także jego możliwe implikacje na przyszłość. Ostatecznie ten artykuł ma na celu rzucić światło na Believe women, zapewniając czytelnikom świadomą i wzbogacającą perspektywę na ten temat.
Believe women – amerykański slogan polityczny powstały w ruchu #MeToo[1]. Odnosi się on do postrzeganej konieczności akceptowania oskarżeń dokonanych przez kobiety o molestowanie seksualne lub napaść na tle seksualnym. Sady Doyle, pisząca dla Elle, twierdzi, że wyrażenie to oznacza nie zakładaj, że kobiety jako płeć są szczególnie zwodnicze lub mściwe, i uznawaj, że fałszywe zarzuty są mniej powszechne niż prawdziwe[1].
Fraza ta zyskała na popularności w odpowiedzi na nominację do Sądu Najwyższego USA Bretta Kavanaugha. 28 września 2018 roku, randkowa aplikacja mobilna Bumble zareklamowała się w The New York Times ze sloganem: „Believe women”[2].
Slogan ten został skrytykowany za zachęcanie do domniemania winy. Michelle Malkin, pisząca dla The Daily Signal, sugeruje, że jest to forma sygnalizowania cnoty (ang. virtue signalling)[3].