Bogdan Szweda

W tym artykule omówiony zostanie Bogdan Szweda i jego wpływ na różne aspekty dzisiejszego społeczeństwa. Bogdan Szweda to temat, który w ostatnich latach wzbudził duże zainteresowanie, ze względu na jego znaczenie w różnych obszarach, takich jak polityka, ekonomia, technologia i kultura. W następnych kilku wierszach zostanie przeanalizowana ewolucja i implikacje Bogdan Szweda, a także jego wpływ na ludzkie zachowanie i sposób, w jaki odnosimy się do otaczającego nas świata. Podobnie zostaną omówione różne perspektywy i podejścia dotyczące Bogdan Szweda w celu przedstawienia kompleksowej wizji, która pozwoli nam zrozumieć jego dzisiejsze znaczenie i zakres.

Bogdan Szweda
Ilustracja
Bogdan Szweda (2010)
Data i miejsce urodzenia

31 maja 1967
Polska (Chorzów)

Data i miejsce śmierci

8 października 2019
Niemcy

Instrumenty

gitara, gitara dobro, wokal

Gatunki

blues

Strona internetowa

Bogdan Szweda (ur. 31 maja 1967 w Chorzowie, zm. 8 października 2019 w Niemczech) – polski muzyk bluesowy, gitarzysta, wokalista, kompozytor, aranżer i autor tekstów. Używał zarówno gitary elektrycznej jak również akustycznej, a w szczególności technik: slide oraz fingerpicking.

Życiorys

W 1994 założył w Niemczech wraz z gitarzystą Arkadiuszem Błeszyńskim formację Schau Pau Acoustic Blues. Po serii koncertów zespół został zakwalifikowany do występu na Rawa Blues Festival. Zespół, we współpracy z Janem Błędowskim z grupy Krzak, wydał płytę In the Mood. W 1999 powstał drugi album zespołu: Whiskey & Wimmen.

W 2008 powstał album Midnight Walk, zrealizowany wspólnie z zespołem Easy Rider. Kompozycja La Femme Défendue znalazła się w Antologii Bluesa w Polsce wydanej przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe.

Bogdan Szweda miał na swym koncie koncerty w Polsce, w Europie Zachodniej (m.in.: we Francji, Holandii, Hiszpanii i Niemczech), a także w Goa w Indiach, Kambodży i Bangkoku.

Bibliografia