Bringin’ On the Heartbreak

Dziś Bringin’ On the Heartbreak jest tematem ogólnego zainteresowania, który staje się coraz bardziej istotny w społeczeństwie. Jej wpływ rozciąga się na różne obszary, od polityki po kulturę popularną, wywołując ciągłe debaty i refleksje. Znaczenie Bringin’ On the Heartbreak polega nie tylko na jego obecnym wpływie, ale także na jego wartości historycznej i znaczeniu dla przyszłości. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Bringin’ On the Heartbreak, analizując jego wpływ w różnych kontekstach i przedstawiając kompleksowe spojrzenie na ten temat, który jest dziś tak istotny.

Bringin' On the Heartbreak
Wykonawca singla
z albumu High 'n' Dry
Def Leppard
Strona B

Me and My Wine

Wydany

1981

Gatunek

rock

Długość

4:34

Wydawnictwo

Mercury Records

Producent

Robert John Lange

Format

LP

Kompozytor

Steve Clark
Pete Willis
Joe Elliott

Singel po singlu
Let It Go
(1981)
„Bringin' On the Heartbreak”
(1981)
Photograph
(1983)

Bringin' On the Heartbreakballada rockowa[1] zespołu Def Leppard, wydana w 1981 roku jako singel promujący album High 'n' Dry.

Piosenka opowiada o tajemniczej kobiecie, która nie chce pokochać podmiotu lirycznego, czym doprowadza go do obłędu. Podmiot liryczny nie może przestać myśleć o kobiecie[2].

Do utworu został nakręcony teledysk w reżyserii Douga Smitha. Został on zrealizowany 22 lipca 1981 roku w Royal Court Theatre w Liverpoolu. W 1982 roku MTV rozpoczęła częstą emisję klipu, co przyczyniło się do wzrostu popularności grupy[3]. W 1984 roku nagrano nową wersję teledysku, który wyreżyserował David Mallet[2].

Pierwsza wersja utworu nie była notowana na listach. Po sukcesie albumu Pyromania piosenka została zremiksowana i opublikowana na nowej wersji albumu High 'n' Dry. Zajęła wówczas 61. miejsce na liście Billboard Hot 100[2].

Twórcy

Covery

Piosenka była coverowana przez takich artystów, jak Mariah Carey, Randy Castillo oraz Phil Lewis[4]. Wersja Carey zajęła 28. miejsce na liście Schweizer Hitparade[5] oraz 55 pozycję na liście Ö3 Austria Top 40[6].

Przypisy