Busz po polsku

W tym artykule zagłębimy się w temat Busz po polsku, temat, który wzbudził zainteresowanie wielu ludzi na całym świecie. Busz po polsku to temat obejmujący różne aspekty, a jego implikacje mają znaczący wpływ na nasze społeczeństwo. Idąc tym tropem, zbadamy różne wymiary Busz po polsku, analizując jego obecne znaczenie i jego projekcję na przyszłość. Ponadto zbadamy różne perspektywy i opinie ekspertów w tej dziedzinie, zapewniając pełny i obiektywny pogląd na Busz po polsku. Dlatego też niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie wszechstronnej i aktualnej wizji tematu, który niewątpliwie budzi dziś duże zainteresowanie.

Busz po polsku
Autor

Ryszard Kapuściński

Typ utworu

reportaż

Data powstania

1958-1961

Wydanie oryginalne
Miejsce wydania

Warszawa

Język

polski

Data wydania

1962

Wydawca

Czytelnik

Busz po polsku – zbiór reportaży Ryszarda Kapuścińskiego, które ukazywały się na łamach tygodnika Polityka w latach 19581961. Pierwsze wydanie (7000 egzemplarzy) ukazało się w roku 1962 nakładem wydawnictwa „Czytelnik”[1].

Informacje ogólne

Jest to pierwsza i jedyna książka autora w całości poświęcona Polsce. Akcja poszczególnych reportaży rozgrywa się głównie na prowincji (m.in. Szczytno, Olecko, Puszcza Białowieska, Brodnica, Mława, Ełk, Wolibórz) w latach 50. i 60. XX wieku. Edycja z 2007 została zgodnie z wolą autora wzbogacona o tekst zatytułowany Ćwiczenia z pamięci, pochodzący z połowy lat 80. XX wieku[1].

Przypisy

  1. a b nota bibliograficzna do: Ryszard Kapuściński, Busz po polsku, Czytelnik, Warszawa, 2007, ISBN 978-83-07-03111-8, okładka tylna

Linki zewnętrzne