Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku

W dzisiejszym świecie Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum społeczeństwa. Zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym, Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku wywarł znaczący wpływ na nasze życie. Aby lepiej zrozumieć to zjawisko i zaoferować szeroką i szczegółową wizję, w tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom związanym z Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku. Od jego początków po wpływ na teraźniejszość, w tym jego przyszłe implikacje, zagłębimy się w wyczerpującą analizę, która ma rzucić światło na ten bardzo ważny temat. Eksplorując odpowiednie badania, referencje i dane, mamy nadzieję przedstawić kompleksowy i wzbogacający obraz Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku, który nasi czytelnicy mogą uznać za przydatny i pouczający.

Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku
Państwo

 Polska

Województwo

 lubuskie

Miejscowość

Nowe Miasteczko

Adres

ul. 3 Maja

Typ cmentarza

wyznaniowy

Wyznanie

judaizm

Stan cmentarza

zlikwidowany

Powierzchnia cmentarza

0,08 ha

Data otwarcia

XIX wiek

Położenie na mapie Nowego Miasteczka
Mapa konturowa Nowego Miasteczka, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po lewej znajduje się punkt z opisem „Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku”
Położenie na mapie województwa lubuskiego
Mapa konturowa województwa lubuskiego, na dole nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku”
Położenie na mapie powiatu nowosolskiego
Mapa konturowa powiatu nowosolskiego, na dole znajduje się punkt z opisem „Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku”
Położenie na mapie gminy Nowe Miasteczko
Mapa konturowa gminy Nowe Miasteczko, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku”
Ziemia51°41′17,3″N 15°43′59,1″E/51,688139 15,733083

Cmentarz żydowski w Nowym Miasteczku – cmentarz został założony w XIX wieku. Mieścił się przy ul. 3 Maja. W czasie II wojny światowej został zdewastowany. Obecnie nie istnieje a na jego terenie stoją budynki mieszkalne i założony jest skwer miejski. Cmentarz miał powierzchnię 0,08 ha[1].

Przypisy

  1. Burchard poza odnotowaniem faktu istnienia cmentarza i podaniem jego powierzchni nie podaje bliższych informacji o historii i stanie zachowania cmentarza

Bibliografia

Linki zewnętrzne