Collegium Varsoviense

W tym artykule zbadamy wpływ Collegium Varsoviense na współczesne społeczeństwo. Od momentu pojawienia się Collegium Varsoviense przyciąga uwagę i zainteresowanie różnych sektorów, wywołując debaty i kontrowersje wokół jego przydatności i znaczenia. Zjawisko Collegium Varsoviense przeniknęło kluczowe aspekty naszego codziennego życia, zmieniając sposób, w jaki nawiązujemy relacje, konsumujemy informacje i rozumiemy otaczający nas świat. Poprzez szczegółową analizę zbadamy różne aspekty Collegium Varsoviense, aby zrozumieć jego wpływ na kulturę, politykę, technologię i relacje międzyludzkie. Poprzez krytyczne podejście spróbujemy rozszyfrować złożoność i niuanse charakteryzujące Collegium Varsoviense, aby rzucić światło na jego wpływ na współczesne społeczeństwo.

Collegium Varsoviense
Dewiza

Videre et posterus

Data założenia

2001

Typ

niepubliczna

Państwo

 Polska

Województwo

 mazowieckie

Adres

ul. Szachowa 1
04-894 Warszawa

Rektor

prof. nzw. dr hab. inż. Bohdan Butkiewicz

Położenie na mapie Warszawy
Mapa konturowa Warszawy, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Collegium Varsoviense”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Collegium Varsoviense”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Collegium Varsoviense”
Ziemia52°10′25,03″N 21°11′54,92″E/52,173620 21,198590
Strona internetowa

Collegium Varsoviense (do 2007 Szkoła Wyższa Warszawska) – szkoła wyższa z siedzibą w Warszawie. Założona w roku 2001. Prowadzona przez Fundację Rozwoju Edukacji i Nauki. W 2010 roku wraz z Warszawską Wyższą Szkołą Ekonomiczną im. E. Wiszniewskiego, Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Biznesu-National Louis University utworzyła konsorcjum uczelni "Futurus".

Uczelnia prowadzi zajęcia na Wydziale Nauk Stosowanych, na następujących kierunkach: administracja, elektronika i telekomunikacja, inżynieria środowiska, zdrowie publiczne. Posiada własne wydawnictwo. W latach 2002–2010 wydawała zeszyty naukowe "Cogitatus"[1].

Przypisy