Czerwone ciernie

W dzisiejszym świecie Czerwone ciernie stał się istotnym i wpływowym tematem w społeczeństwie. Jego wpływ można odczuć w różnych obszarach, od polityki po kulturę popularną, i wywołał otwartą debatę w opinii publicznej. Wraz z szybkim postępem technologii, globalizacją i zmianami społeczno-kulturowymi, Czerwone ciernie stał się obiektem zainteresowania ekspertów z różnych dziedzin. W tym artykule dokładnie zbadamy znaczenie i wagę Czerwone ciernie, a także jego wpływ na nasze codzienne życie.

Czerwone ciernie
Gatunek

historyczny

Rok produkcji

1976

Data premiery

20 stycznia 1977

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

93 min

Reżyseria

Julian Dziedzina

Scenariusz

Stanisław Grochowiak
Julian Dziedzina

Główne role

Jan Nowicki
Emilia Krakowska
Barbara Wrzesińska

Muzyka

Andrzej Korzyński

Zdjęcia

Maciej Kijowski

Scenografia

Bolesław Kamykowski

Czerwone cierniepolski film historyczny z 1976 roku, w reżyserii Juliana Dziedziny. Pierwowzorem scenariusza do filmu było opowiadanie autorstwa Władysława Rymkiewicza pt. Czas pojedna, trawa porośnie.

Opis fabuły

 Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Akcja filmu rozgrywa się w 1905 roku. Stefan, potomek szlacheckiego rodu, nie bacząc na swoje pochodzenie, staje po stronie łódzkich robotników, sprzeciwiając się wyzyskowi fabrykantów i uciskowi ze wschodu. Postanawia zorganizować pracę konspiracyjną i zbrojny opór przeciwko carowi rosyjskiemu. Ów szlachcic kocha dwie kobiety – Mańkę i Julię. Niespodziewanie okazuje się, że z tą drugą – o czym do tej pory nie wiedział – ma syna, Kamila.

Obsada aktorska[1]

" class="mw-editsection-visualeditor">edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Główni bohaterowie. W filmie zagrało jeszcze kilkunastu aktorów drugoplanowych

Linki zewnętrzne