Dąb Kotwicza

W dzisiejszym świecie Dąb Kotwicza to kwestia, która staje się coraz bardziej istotna w społeczeństwie. Z biegiem czasu Dąb Kotwicza stał się podstawowym aspektem codziennego życia ludzi, wpływającym na ich decyzje i działania. Od Dąb Kotwicza ewoluował i dostosował się do nowych trendów i technologii, stając się tematem wspólnego zainteresowania szerokiego grona osób. W tym artykule dokładnie zbadamy wpływ Dąb Kotwicza na dzisiejsze społeczeństwo i sposób, w jaki zyskał on na znaczeniu na przestrzeni lat.

Dąb Kotwicza
Ilustracja
Dąb Kotwicza w Nadleśnictwie Szprotawa
Państwo

 Polska

Lokalizacja

Powiat żagański

Nazwa systematyczna

dąb

Obwód

504 cm

brak współrzędnych

Dąb Kotwicza – historyczny pomnik przyrody, dąb szypułkowy rosnący na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwie Długie (powiat żagański). Drzewo mierzy w obwodzie 504 cm (2016).

Drzewo to identyfikowane jest z pomnikiem przyrody z okresu przed II wojną światową, który nosił nazwę Kottwitz Eiche[1]. Był także wzmiankowany w niemieckojęzycznej literaturze przedmiotu[2].

Po 1945 wartość kulturowa pomnika uległa zatarciu i zapomnieniu. Drzewo odkryte zostało ponownie przez Towarzystwo Bory Dolnośląskie w grudniu 2016[3].

Przypisy

  1. Mapa Messtischblatt, arkusz Sprottau 4459, 1939
  2. Schulze T., Die wichtigsten Natur-Denkmäler im Regierungsbezirk Liegnitz, Breslau 1930
  3. Dąb Kotwicza odnaleziony (Gazeta Bory Dolnośląskie), dostęp 17.12.2016

Linki zewnętrzne