Znaczenie Dariusz Czajkowski we współczesnym społeczeństwie jest niezaprzeczalne. Niezależnie od tego, czy zawodowo, kulturowo, osobiście czy politycznie, Dariusz Czajkowski ma znaczący wpływ na nasze życie. Wraz z postępem technologii Dariusz Czajkowski pozostaje istotny, a jego wpływ staje się coraz bardziej widoczny. W tym artykule zbadamy rolę i znaczenie Dariusz Czajkowski w różnych kontekstach, analizując jego ewolucję w czasie i jego wpływ na dzisiejszy świat. Dodatkowo sprawdzimy, jak Dariusz Czajkowski ukształtował sposób, w jaki myślimy, działamy i odnosimy się do siebie, oraz jak możemy wykorzystać jego potencjał do promowania zmian i postępu w społeczeństwie.
Dariusz Czajkowski (ur. 7 lutego 1963 w Białymstoku) – polski sędzia, wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. W 2018 prezydent Andrzej Duda powołał go do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych[1].
W 1986 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1990–1992 odbył aplikację prokuratorską w Ostrołęce, po czym został powołany na stanowisko prokuratora, a w grudniu 1996 r. na stanowisko sędziego Sądu Wojewódzkiego w Ostrołęce w wydziale karnym. Od listopada 2012 objął stanowisko sędziego Okręgowego w Białymstoku. Początkowo orzekał w VIII Wydziale Karnym Odwoławczym, a następnie w III Wydziale Karnym, w którym pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału. 21 maja 2008 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisko sędziego Sądu Apelacyjnego w Białymstoku[2]. Orzekał w II Wydziale Karnym, pełniąc od 28 marca 2017 r. funkcję przewodniczącego wydziału. W latach 2012–2015 orzekał w Sądzie Najwyższym jako sędzia delegowany w izbie karnej. 1 lipca 2018 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku[3].
W latach 2016–2018 był członkiem Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu sędziowskiego[4]. Od 2018 r. jest wykładowcą w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.
Jego orzeczenia były publikowane w biuletynie „Orzecznictwo Sądów Apelacji Białostockiej” i w „Zbiorze orzeczeń Sądu Najwyższego”. Publikuje w dzienniku Rzeczpospolita[5][6][7][8]
10 października 2018 został powołany na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego[9]. Od 24 października 2018 do 20 lutego 2019 r. pełnił obowiązki prezesa Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN[10][1]. Jest zastępcą przewodniczącego Wydziału I w Izbie SN[1].
W 2020 r. wydał książkę pt. Zanim zostaniesz sędzią. O sędziowskiej pasji i sumieniu, z rysunkami sędziego Arkadiusza Krupy[11].