Dietmar Köster

W dzisiejszym świecie Dietmar Köster jest bardzo istotną kwestią, która wpływa na społeczeństwo w różnych aspektach. Od dziesięcioleci Dietmar Köster jest przedmiotem badań i zainteresowania ekspertów, badaczy i specjalistów z różnych dziedzin. Jego wpływ rozciąga się od ekonomii po politykę, w tym kulturę i środowisko. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty związane z Dietmar Köster, analizując jego znaczenie, konsekwencje i możliwe przyszłe scenariusze, jakie może wiązać się z jego rozwojem. Od swoich początków po dzień dzisiejszy Dietmar Köster stał się powodem niekończących się debat i refleksji, które przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy o tym zjawisku.

Dietmar Köster
Data i miejsce urodzenia

6 stycznia 1957
Schwerte

Zawód, zajęcie

pracownik naukowy, polityk

Partia

Socjaldemokratyczna Partia Niemiec

Dietmar Köster (ur. 6 stycznia 1957 w Schwerte) – niemiecki pracownik naukowy i polityk, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII i IX kadencji.

Życiorys

Absolwent nauk społecznych na Ruhr-Universität Bochum. W 2001 uzyskał doktorat na Universität Dortmund. Jako pracownik naukowy specjalizował się w zagadnieniach związanych z geragogiką. Odpowiadał za ten dział w Niemieckim Towarzystwie Geriatrii i Gerontologii. Został również dyrektorem zarządzającym instytutu naukowego zajmującego się tą dziedziną w Witten[1].

Został członkiem związku zawodowego ver.di, a także Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Działał w samorządzie miasta Wetter i powiatu Ennepe-Ruhr. Wszedł w skład władz regionalnych SPD w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia[1].

W wyborach europejskich w 2014 z ramienia socjaldemokratów został wybrany do Europarlamentu VIII kadencji[2]. W 2019 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję[3].

Przypisy