Dominique Bucchini

Obecnie Dominique Bucchini to temat, który przyciąga uwagę wielu ludzi na całym świecie. Od wpływu na społeczeństwo po wpływ na kulturę popularną, Dominique Bucchini zdołał wzbudzić duże zainteresowanie i debatę w różnych sektorach. Z biegiem lat Dominique Bucchini ewoluował i zyskał nowe wymiary, dzięki którym jest dziś aktualny. W tym artykule zbadamy różne aspekty Dominique Bucchini, od jego pochodzenia i ewolucji po wpływ na współczesne społeczeństwo. Poprzez szczegółową analizę staramy się lepiej zrozumieć to zjawisko i zastanowić się nad jego znaczeniem w naszym codziennym życiu.

Dominique Bucchini
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

24 stycznia 1943
Sartène

Zawód, zajęcie

polityk, samorządowiec, nauczyciel

Stanowisko

poseł do Parlamentu Europejskiego I kadencji (1981–1984)

Partia

Komunistyczna Partia Francji

Odznaczenia
Oficer Orderu Narodowego Legii Honorowej (Francja)

Dominique Bucchini (ur. 24 stycznia 1943 w Sartène) – francuski polityk, samorządowiec i nauczyciel, od 1981 do 1984 poseł do Parlamentu Europejskiego I kadencji.

Życiorys

Z zawodu nauczyciel historii i geografii. Pracował w tym zawodzie w departamencie Wandea i następnie w Thiès w Senegalu, został jednak zmuszony do wyjazdu z tego państwa[1]. Po powrocie do Francji nauczał w szkole w Montreuil i następnie w szkole rolniczej w Sartène. W 1971 został radnym Sartène, w kolejnym roku przystąpił do Francuskiej Partii Komunistycznej. W latach 1977–2001 pozostawał merem Sartène. We wrześniu 1981 został posłem do Parlamentu Europejskiego, w którym zastąpił Gustave’a Ansarta. Należał do frakcji komunistycznej[2]. Zasiadał ponadto w radzie departamentu Corse-du-Sud (1988–2001) oraz regionu administracyjnego Korsyka (1984–2017), pełnił funkcję przewodniczącego drugiego z gremiów od 2010 do 2015[3].

Jest żonaty, ma dwoje dzieci. W 1996 przeprowadzono na niego nieudany zamach terrorystyczny z użyciem bomby zorganizowany prawdopodobnie przez korsykańskich nacjonalistów[1].

Odznaczenia

Oficer Legii Honorowej (2016)[4].

Przypisy